Trwa ładowanie...
dcjisf3

Kate Hudson

Najnowsze informacje
4.3
(343 głosy)
Oceń:
dcjisf3

Jest córką aktorki Goldie Hawn. Uhonorowana nagrodą Złotego Globu i nominowana do Oscara Kate Hudson debiutowała w filmie studyjnym „200 Cigarettes”. Zagrała następnie obok Christiny Ricci i Cassey’a Afflecka w filmie Morgana J. Freemana „Desert Blue” oraz dramacie psychologicznym „Gossip”.

Rola w filmie „U progu sławy” wyreżyserowanym przez Camerona Crowe’a przyniosła aktorce nagrodę Złotego Globu, jak również nominacje Amerykańskiej i Brytyjskiej Akademii Filmowej dla najlepszej aktorki drugoplanowej oraz wiele innych prestiżowych wyróżnień branży filmowej na całym świecie.

Ciesząca się obecnie ustaloną już pozycją młodej gwiazdy Hollywoodu Hudson... zagrała u boku Richarda Gere i w towarzystwie innych kobiecych gwiazd w filmie Roberta Altmana „Dr. T i kobiety” oraz irlandzkiej komedii romantycznej „About Adam”. Ostatnio aktorka wystąpiła wraz z Heathem Ledgerem w „The Four Feathers” w reżyserii Shekhara Kapura.

Zakończyła również zdjęcia do współczesnej komedii „Le Divorce”, kręconej w Paryżu i mogącej się poszczycić międzynarodową obsadą z udziałem Naomi Watts, Glen Close, Stockarda Channinga, Sama Watersona, Leslie Caron i Stephena Fry’a, jak również produkcji Roba Reinera „Loosely Based on a True Love Story” z Lukiem Wilsonem. Obecnie Hudson pracuje nad nowym projektem filmowym - „Raising Helen” w reżyserii Garry’ego Marshalla.

Hudson należy do ścisłego kierownictwa Cosmic Entertainment, firmy producenckiej w której działa w ramach swojej niezależnej jednostki Birdie Production. W Cosmic Entertainment działają również Goldie Hawn, Kurt Russell i Oliver Hudson. Wraz ze współpracownikami Kate opracowuje i produkuje kilkanaście projektów filmowych i telewizyjnych rocznie.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcjisf3
dcjisf3
dcjisf3