WP

Katie Holmes - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Jedna z największych ulubienic amerykańskich tabloidów, aktorka i modelka amerykańska, ostatnio znana przede wszystkim jako żona Toma Cruise’a. Sukces i rozpoznawalność przyniosła jej rola w popularnym serialu TV „Jezioro marzeń”.

Urodziła się 18 grudnia 1978 roku w Toledo w stanie Ohio.

Karierę w show-biznesie rozpoczęła od pracy modelki, w którym już jako szesnastolatka odniosła spore sukcesy, wróżące jej wspaniałą przyszłość w zawodzie. Ona jednak od początku miała ambicje osiągnięcia czegoś więcej, dlatego już jako siedemnastolatka wyjechała więc do Los Angeles z zamiarem zrobienia kariery filmowej.

Miała niebywałe szczęście - nie tylko niemal natychmiast otrzymała możliwość debiutu, ale na dodatek u samego Anga Lee, w dramacie „Burza lodowa” (1997) z Sigourney Weaver, Kevinem Klinem i Joan Allen.

Rok później rozpoczęła swoją kilkuletnią przygodę z serialem dla młodzieży „Jezioro marzeń” (1998-2003), gdzie kreowała postać Joey Potter. Rola przyniosła jej sporą popularność oraz dalsze propozycje występów filmowych. Jeszcze w tym samym roku pojawiła się w australijsko- amerykańskim thrillerze „Grzeczny świat” (1998, MTV Movie Award za Najlepszą Przełomową Rolę, nominacja do Saturna), a kolejny, 1999 rok przyniósł jej role w kryminalnej komedii „Go” z Sarą Polley, w czarnej komedii „Jak wykończyć panią T.?” z Helen Mirren w roli tytułowej oraz w familijnym filmie przygodowym „Muppety z kosmosu”.

WP

W 2000 roku, już jako gwiazda pojawiła się w obyczajowym filmie Curtisa Hansona „Cudowni chłopcy” z Michaelem Douglasem, Robertem Downeyem Jr., Frances McDormand i Tobeyem Maguirem oraz w thrillerze „Dotyk przeznaczenia” Sama Raimiego z Cate Blanchett w roli głównej.

Później przyszedł czas na udział w thrillerach: „Telefon” (2002) Joela Schumachera z Colinem Farrellem oraz „Porzucona” (2002), gdzie zagrała główną rolę, występ w muzycznej komedii kryminalnej „Śpiewający detektyw” (2003), na planie którego ponownie spotkała Roberta Downeya Juniora, tytułową kreację w komedii „Wizyta u April” (2003) oraz występ w znanej komedii romantycznej „Córka prezydenta” (2004) w reżyserii Foresta Whitakera.

W 2005 roku dołączyła do gwiazdorskiej obsady sequela słynnej produkcji akcji sci-fi „Batman – Początek” w reżyserii Christophera Nolana (nominacja do Saturna i Złotej Maliny), jak też pojawiła się w satyrycznym filmie „Dziękujemy za palenie”, a po trzech latach przerwy od występów w filmach, wypełnionej obowiązkami rodzicielskimi powróciła dzięki roli Jackie Truman w komedii kryminalnej „Mad Money” (2008) z udziałem Diane Keaton i Queen Latifah.

W 2006 roku, wraz z mężem, Tomem Cruisem otrzymała specjalną Złotą Malinę, w stworzonej specjalnie dla ich potrzeb kategorii „Najbardziej Męczący (ang. Tiresome - nudny, nie do zniesienia) Obiekt Tabloidów”.

Data urodzenia

18.12.1978

Miejsce urodzenia

Toledo, Ohio, USA

Filmografia

Burza lodowa (Libbets Casey)

Jak wykończyć panią T? (Leigh Ann Watson)

Chłopak do towarzystwa (Mary Powell)

Cudowni Chłopcy (Hannah Green)

Nie bój się ciemności (Kim)

Jack i Jill (Erin)

Dotyk przeznaczenia (siebie)

Telefon (Pamela McFadden)

Porzucona (Catherine Burke)

Śpiewający detektyw (Nurse Mills)

Batman: Początek (Rachel Dawes)

Córka prezydenta (Samantha)

Untitled Richard LaGravenese Project (Ann Walker)

Złota dama (Pam)

Dawca pamięci (Matka Jonasa)

Miss Meadows (Miss Meadows)

Sprawa zamknięta (Kerry White)

Romantics, The (Laura Rosen)

Skok na kasę (Jackie Truman)

Wizyta u April (April Burns)

Rodzna Kennedych (Jackie Kennedy)

Grzeczny świat (Rachel Wagner)

WP
WP
WP