Trwa ładowanie...
d37ub6x

Katie Holmes

Najnowsze informacje
4.0
(859 głosów)
Oceń:
d37ub6x

Jedna z największych ulubienic amerykańskich tabloidów, aktorka i modelka amerykańska, ostatnio znana przede wszystkim jako żona Toma Cruise’a. Sukces i rozpoznawalność przyniosła jej rola w popularnym serialu TV „Jezioro marzeń”.

Urodziła się 18 grudnia 1978 roku w Toledo w stanie Ohio.

Karierę w show-biznesie rozpoczęła od pracy modelki, w którym już jako szesnastolatka odniosła spore sukcesy, wróżące jej wspaniałą przyszłość w zawodzie. Ona jednak od początku miała ambicje osiągnięcia czegoś więcej, dlatego już jako siedemnastolatka wyjechała więc do Los Angeles z zamiarem zrobienia kariery filmowej.

Miała niebywałe szczęście - nie tylko niemal natychmiast otrzymała możliwość debiutu, ale na dodatek u samego Anga Lee, w dramacie „Burza lodowa” (1997) z Sigourney Weaver, Kevinem Klinem i Joan Allen.

* Rok później rozpoczęła swoją kilkuletnią przygodę z serialem dla młodzieży „Jezioro marzeń” (1998-2003), gdzie kreowała postać Joey Potter. Rola przyniosła jej sporą popularność oraz dalsze propozycje występów filmowych. Jeszcze w tym samym roku pojawiła się w australijsko- amerykańskim thrillerze „Grzeczny świat” (1998, MTV Movie Award za Najlepszą Przełomową Rolę, nominacja do Saturna), a kolejny, 1999 rok przyniósł jej role w kryminalnej komedii „Go” z Sarą Polley, w czarnej komedii „Jak wykończyć panią T.?” z Helen Mirren w roli tytułowej oraz w familijnym filmie przygodowym „Muppety z kosmosu”.*

W 2000 roku, już jako gwiazda pojawiła się w obyczajowym filmie Curtisa Hansona „Cudowni chłopcy” z Michaelem Douglasem, Robertem Downeyem Jr., Frances McDormand i Tobeyem Maguirem oraz w thrillerze „Dotyk przeznaczenia” Sama Raimiego z Cate Blanchett w roli głównej.

Później przyszedł czas na udział w thrillerach: „Telefon” (2002) Joela Schumachera z Colinem Farrellem oraz „Porzucona” (2002), gdzie zagrała główną rolę, występ w muzycznej komedii kryminalnej „Śpiewający detektyw” (2003), na planie którego ponownie spotkała Roberta Downeya Juniora, tytułową kreację w komedii „Wizyta u April” (2003) oraz występ w znanej komedii romantycznej „Córka prezydenta” (2004) w reżyserii Foresta Whitakera.

W 2005 roku dołączyła do gwiazdorskiej obsady sequela słynnej produkcji akcji sci-fi „Batman – Początek” w reżyserii Christophera Nolana (nominacja do Saturna i Złotej Maliny), jak też pojawiła się w satyrycznym filmie „Dziękujemy za palenie”, a po trzech latach przerwy od występów w filmach, wypełnionej obowiązkami rodzicielskimi powróciła dzięki roli Jackie Truman w komedii kryminalnej „Mad Money” (2008) z udziałem Diane Keaton i Queen Latifah.

* W 2006 roku, wraz z mężem, Tomem Cruisem otrzymała specjalną Złotą Malinę, w stworzonej specjalnie dla ich potrzeb kategorii „Najbardziej Męczący (ang. Tiresome - nudny, nie do zniesienia) Obiekt Tabloidów”.*

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37ub6x
d37ub6x
d37ub6x