Trwa ładowanie...
d3op0lx

Kronika opętania

Najnowsze informacje
3.5
(12 głosów)
Oceń:
1
d3op0lx

"Kronika opętania" (ang. The Possession, wcześniejszy tytuł roboczy - The Dibbuk Box) to amerykański horror z 2012 roku. Za kamerą projektu stanął Ole Bornedal. Produkcją zajęli się Sam Raimi i Rob Tapert. Scenariusz z kolei napisali Juliet Snowden i Stiles White, zaś muzykę skomponował Anton Sanko.

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami film przedstawia historię mężczyzny, którego córka kupuje na wyprzedaży bardzo stare, drewniane pudełko. W domu dziewczynka otwiera je i znajduje zagadkowe przedmioty. Wkrótce dziewczynka zaczyna zachowywać się niepokojąco, co skłania jej ojca do zbadania tajemnicy pudełka. Okazuje się, że w kawałku drewna mieszka dibbuk, pradawny duch, który pożera dusze. Ojciec dziewczyny oraz jego była żona jednoczą siły, aby przerwać klątwę, która opętała ich córkę.

Amerykanów zafascynowała ta opowieść o niesamowitych wydarzeniach z życia pewnej rodziny, podpisana przez reżysera Ole Bornedala ("Księga Diny") i mistrza horroru, cenionego producenta Sama Raimiego ("Wrota do piekieł", "Spider-Man"). Film eksploruje wątki z żydowskiego folkloru i mistycyzmu, a jego fabuła opiera się na losach tajemniczego przedmiotu, który trafił na aukcję na Ebayu, a który został określony mianem "autentycznej skrzynki dybuka".

W filmie w rolach głównych zagrali: Jeffrey Dean Morgan jako Clyde, Kyra Sedgwick – Stephenie, David Hovan – Adan, Madison Davenport – Hannah, Quinn Lord – Student, Rob LaBelle – Russell, John Cassini - Adwokat Stephanie, Erin Simms - Opętana Włoszka.

Kronika opętania
Tytuł oryginalny

Possession, The

Gatunek

horror

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

05.10.2012

Czas trwania

92 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3op0lx
d3op0lx
d3op0lx