Trwa ładowanie...
dcn18w8

Lion. Droga do domu

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Share
dcn18w8
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W filmie "Lion. Droga do domu" poznamy pięcioletniego chłopca który gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć wiele o sobie. Nie zna swojego nazwiska ani adresu.

Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoło zagrożeniom czyhającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

Mały chłopiec błąka się po ulicach wielkiego miasta... To może zdarzyć się wszędzie, ale jeśli rzecz dzieje się w Kalkucie, jego los staje się tym bardziej dramatyczny. W Indiach ok. 80 tys. dzieci rocznie uznaje się za zaginione! Czy mały Saroo może liczyć na jakąkolwiek pomoc? „Lion. Droga do domu” (w kinach od 2 grudnia) to prawdziwa historia wychowanego w Australii hinduskiego chłopca, który po wielu latach postanowił odszukać swą biologiczną rodzinę. Poruszający, pełen emocji i niezwykłej energii film jest dziełem producentów nagrodzonego Oscarem „Jak zostać królem”. W obsadzie znaleźli się: fenomenalny brytyjski aktor o hinduskich korzeniach Dev Patel („Slumdog. Milioner z ulicy”, „Hotel Marigold”), Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”) oraz Nicole Kidman („Grace księżna Monako”).

Zobacz: Oscary 2017

Lion. Droga do domu
Tytuł oryginalny

Lion

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Australia, Wielka Brytania, USA

Rok produkcji

2016

Data polskiej premiery

02.12.2016

Czas trwania

129 min.

Reżyser
Obsada
dcn18w8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcn18w8
dcn18w8
dcn18w8