Trwa ładowanie...
d1q3scg

Liv Tyler

Najnowsze informacje
4.5
(314 głosów)
Oceń:
d1q3scg

Amerykańska aktorka, zyskała wielką popularność na całym świecie dzięki roli Grace w "Armageddonie" i Arweny w ekranizacji "Władcy pierścieni".

Liv Tyler urodziła się 1 lipca 1977 roku w Nowym Jorku. Jest córką lidera znanej grupy rockowej Aerosmith Stevena Tylera i fotomodelki Bebe Buell. Swoje imię zawdzięcza przypadkowi. Jej matka zobaczyła na okładce pewnego pisma zdjęcie Liv Ullmann i postanowiła, że będzie to imię jej dziecka. W wieku jedenastu lat Liv dowiedziała się, że jej prawdziwym ojcem jest Steven Tyler, lider grupy "Aerosmith". W związku z tym na swoje dwunaste urodziny przyjęła jego nazwisko.

W wieku czternastu lat rozpoczęła karierę jako modelka pojawiając się na zdjęciach w magazynach takich jak "Seventeen" czy "Mirabella" i w telewizyjnych filmach reklamowych.

Jako aktorka zadebiutowała w 1994 roku, niedługo po występie wraz z Alicią Silverstone w teledysku do piosenki „Crazy” i "I don't wanna miss a thing" zespołu swojego ojca Aerosmith, po którym zdecydowała się spróbować sił jako aktorka. Zadebiutowała w filmie Bruce'a Beresforda "Silent Fall" ("Zrozumieć ciszę") a sławę zyskała dzięki roli w "Ukrytych pragnieniach" Bernardo Bertolucciego.

W 1997 roku wzbudziła podziw krytyków, występując w filmie włoskiego reżysera Bernardo Bertolucciego „Ukryte pragnienia”. Tego samego roku magazyn "People" umieścił jej nazwisko na liście 50. najpiękniejszych ludzi świata. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak Tom Hanks, Robert Altman czy Pat O'Connor. Tyler ma na swoim koncie role komediowe ("Szaleństwa młodości" Toma Hanksa), melodramatyczne ("Abbotowie prawdziwi" Pata O'Connora) oraz dramatyczne ("Eugeniusz Oniegin" Marthy Fiennes).

Największą popularność zdobyła dzięki roli Arweny w trylogii „Władca pierścieni” nowozelandzkiego reżysera Petera Jacksona. Wystąpiła we wszystkich częściach, czyli w „Drużynie pierścienia”, „Dwóch wieżach” i w „Powrocie króla”.

W latach 2003-2008 mężem Liv Tyler był muzyk Royston Langdon, z którym ma syna Milo (ur. 2004). Para rozwiodła się. Aktorka spotykała się także z aktorem Joaquinem Phoenixem, którego poznała w 1995 roku na planie filmu „Abbotowie prawdziwi”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q3scg
d1q3scg
d1q3scg