Trwa ładowanie...
kołysanka
10-02-2010 11:23

Machulski wytycza nowe trendy

Machulski wytycza nowe trendyŹródło: AKPA
drmpigm
drmpigm

Podczas konferencji prasowej, towarzyszącej pokazowi filmu "Kołysanka", reżyser Juliusz Machulski opowiadał m.in. o tym, jak jego najnowszy film w dosyć przypadkowy sposób wpisuje się w niezwykle popularne obecnie, "wampiryczne" trendy kinematografii światowej.

Najnowszy film Juliusza Machulskiego to komedia z elementami horroru. Przedstawia historię tajemniczej, wielopokoleniowej rodziny Makarewiczów, osiedlających się na pozornie spokojnej mazurskiej wsi.

Obraz zrealizowany w 28 dni w 3 lokalizacjach zdaniem reżysera stylistycznie odstaje jednak od masowej produkcji i w sposób nowatorski miesza gatunki filmowe. Machulski podkreślił, że dla niego była to jedna z najbardziej ciekawych i spójnych realizacji.

drmpigm

- Moim zadaniem jest wytyczanie nowych tras. Dlaczego mam się podczepiać pod filmy które wcześniej zrobiłem? Od dawna nie miałem takiej frajdy robiąc film - mówił. Machulski już kilka lat temu przeczytał "uwodzicielski scenariusz" Adama Dobrzyckiego i razem z operatorem Arkadiuszem Tomiakiem zastanawiali się nad zrobieniem filmu fabularnego w konwencji kina grozy. Reżyser rozpoczął rozmowy o kręceniu "Kołysanki" z aktorami - Robertem Więckiewiczem i Małgorzatą Buczkowską-Szlenkier jeszcze przed realizacją swojego poprzedniego filmu, "Ile waży koń trojański". Między rozpoczęciem przygotowań do realizacji, a rozpoczęciem zdjęć świadomie zaplanowano półroczną przerwę. To pozwoliło aktorom na zagłębienie się w role i wykreowanie swoich postaci nie tylko w oparciu o klasykę horroru, ale również skorzystanie z bardziej popkulturowo-muzycznych wpływów.

Podczas konferencji aktorom i reżyserowi towarzyszyła także ekipa zajmująca się realizacją efektów specjalnych, która opowiedziała szczegółowo o rodzajach użytych animacji i sposobów transformacji postaci.

Uroczysta premiera "Kołysanki" odbędzie się dziś wieczorem, a w kinach najnowszy obraz Juliusza Machulskiego pojawi się 12 lutego.

Film został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

drmpigm

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

drmpigm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drmpigm