Trwa ładowanie...
d15abkv
d15abkv

Michael Cera - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Brampton, Ontario, Kanada

Filmografia:

Częstotliwość (2000) (Gordy Jr. (10 lat))

Niebezpieczny umysł (2002) (Chuck w wieku dziecięcym)

What Katy Did (1999) (Dorry Carr)

Sausage Party (2016) (Barry (głos))

Magic Magic (2013) (Brink)

Aparatka () (Josh Spitz)

Crystal Fairy (2013) (Jamie)

End of Love, The (2012)

Extreme Movie (2008) (Fred)

Scott Pilgrim kontra świat (2010) (Scott Pilgrim)

Grzeczny i grzeszny (2009) (Nick Twisp)

Nick i Norah (2008) (Nick)

Bogaci bankruci () (George Michael Bluth)

Year One, The (2009) (Oh)

Juno (2007) (Paulie Bleeker)

Supersamiec (2007) (Evan)

Gra o wszystko (2017) (Gracz X)

Gloria Bell (2018) (Peter)

Zdjęcie
Podziel się

Kanadyjski aktor i komik, znany z filmów „Supersamiec”, „Juno” oraz „Scott Pilgrim kontra świat”.

Michael Austin Cera urodził się 7 czerwca 1988 roku w Brampton w Kanadzie. Jego ojciec Luigi Cera pochodzi z Sycylii, a matka Linda z Montrealu. Ma dwójkę rodzeństwa, starszą siostrę Jordan i młodszą siostrę Molly.

Postanowił zostać aktorem w wieku trzech lat, w momencie gdy zachorował na ospę wietrzną i leżał w łóżku. Oglądał wówczas po kilka razy „Pogromców duchów”. Dzięki temu zapamiętał wszystkie dialogi z filmu i od te pory wielbił aktora Bill Murray, grającego w filmie jednego z tytułowych pogromców. Po jakimś czasie zaczął uczęszczać na zajęcia w teatrze „The Second City Toronto”.

Następnie zaczął chodzić na lekcje w szkołach: Conestoga Public School, Robert H. Lagerquist Senior Public School oraz Heart Lake Secondary School. Szkołę wyższą zaliczył poprzez kurs korespondencyjny.

d15abkv

Jego pierwszą rolą był darmowy występ w jednej z reklam telewizyjnych. Dzięki temu otrzymał już płatną rolę w reklamie Pillsbury Doughboy, gdzie wypowiedział nawet parę słów. Prawdziwa kariera zaczęła się w 1999 roku, kiedy to Cera otrzymał rolę Larrabe’a Hicksa w kanadyjskim serialu telewizyjnym pt. „I Was a Sixth Grade Alien”.

W 2002 roku Cera zagrał młodego Chucka Harrisa w filmie „Niebezpieczny umysł”. W 2006 roku stworzył parodię filmu „Impossible is Nothing”, w której sam wystąpił.* Gościnnie wystąpił w serialu „Veronica Mars” w odcinku "The Rapes of Graff".*

Rolą, która uczyniła go sławnym był Evan z "Supersamca" (2007). Swoją pozycję mistrzowsko umocnił występem w "Juno" w 2007 roku, w którym zagrał Bleekera. Fani seriali znają go również ze wzbudzającego duży entuzjazm "Arrested Development", z którego pomimo sukcesów na dużym ekranie nie zrezygnował. W 2009 roku zagrał razem z Jackiem Blackiem w komedii „Rok Pierwszy”, z kolei w roku 2010 wcielił się w tytułową postać w filmie „Scott Pilgrim kontra świat”.

Michael dzieli swój czas między Los Angeles, a Brampton w Kanadzie gdzie mieszka jego rodzina. W wolnym czasie gra na gitarze.

d15abkv
d15abkv
d15abkv