Trwa ładowanie...
d3j68t2

Michael Cera

Najnowsze informacje
4.7
(27 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Brampton, Ontario, Kanada

Filmografia:
d3j68t2

Kanadyjski aktor i komik, znany z filmów „Supersamiec”, „Juno” oraz „Scott Pilgrim kontra świat”.

Michael Austin Cera urodził się 7 czerwca 1988 roku w Brampton w Kanadzie. Jego ojciec Luigi Cera pochodzi z Sycylii, a matka Linda z Montrealu. Ma dwójkę rodzeństwa, starszą siostrę Jordan i młodszą siostrę Molly.

Postanowił zostać aktorem w wieku trzech lat, w momencie gdy zachorował na ospę wietrzną i leżał w łóżku. Oglądał wówczas po kilka razy „Pogromców duchów”. Dzięki temu zapamiętał wszystkie dialogi z filmu i od te pory wielbił aktora Bill Murray, grającego w filmie jednego z tytułowych pogromców. Po jakimś czasie zaczął uczęszczać na zajęcia w teatrze „The Second City Toronto”.

Następnie zaczął chodzić na lekcje w szkołach: Conestoga Public School, Robert H. Lagerquist Senior Public School oraz Heart Lake Secondary School. Szkołę wyższą zaliczył poprzez kurs korespondencyjny.

Jego pierwszą rolą był darmowy występ w jednej z reklam telewizyjnych. Dzięki temu otrzymał już płatną rolę w reklamie Pillsbury Doughboy, gdzie wypowiedział nawet parę słów. Prawdziwa kariera zaczęła się w 1999 roku, kiedy to Cera otrzymał rolę Larrabe’a Hicksa w kanadyjskim serialu telewizyjnym pt. „I Was a Sixth Grade Alien”.

W 2002 roku Cera zagrał młodego Chucka Harrisa w filmie „Niebezpieczny umysł”. W 2006 roku stworzył parodię filmu „Impossible is Nothing”, w której sam wystąpił.* Gościnnie wystąpił w serialu „Veronica Mars” w odcinku "The Rapes of Graff".*

Rolą, która uczyniła go sławnym był Evan z "Supersamca" (2007). Swoją pozycję mistrzowsko umocnił występem w "Juno" w 2007 roku, w którym zagrał Bleekera. Fani seriali znają go również ze wzbudzającego duży entuzjazm "Arrested Development", z którego pomimo sukcesów na dużym ekranie nie zrezygnował. W 2009 roku zagrał razem z Jackiem Blackiem w komedii „Rok Pierwszy”, z kolei w roku 2010 wcielił się w tytułową postać w filmie „Scott Pilgrim kontra świat”.

Michael dzieli swój czas między Los Angeles, a Brampton w Kanadzie gdzie mieszka jego rodzina. W wolnym czasie gra na gitarze.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j68t2
d3j68t2
d3j68t2