Trwa ładowanie...
d492oxo

Michael Pitt

Najnowsze informacje
4.2
(38 głosów)
Oceń:
d492oxo

Michael Pitt (zdj. Warner) był jednym z dwudziestu pięciu aktorów, których wyróżnił magazyn Filmmaker w letnim wydaniu z roku 2000. Pracował z reżyserami tej miary, co Gus Van Sant w filmie Szukając siebie, John Cameron Mitchell w Hedwig and the Angry Inch (zwycięzca festiwalu 2001 Sundance Film Festival) i Larry Clark w Bully.

Pitt początkowo zajmował się aktorstwem teatralnym, zadebiutował latem 1999 roku w offbroadway’owym przedstawieniu wystawianym przez New York Theatre Workshop The Trestle at Pope Lick Creek, autorstwa Naomi Wallace, wyreżyserowanym przez Lisę Peterson. Daily Variety określiła jego kreację jako "przykuwającą", a New York Post napisał – Pitt daje swemu bohaterowi całą poezję, namiętność i otwartość, na jaką pozwala mu sztuka i tekst.

Wiosną roku 2000 Pitt wystąpił w inscenizacji Ptaśka, wyreżyserowanego przez Kevina Knighta.

Ostatnio widzieliśmy go w noweli filmowej wyreżyserowanej przez Faye Dunaway, noszącej tytuł The Yellow Bird. Wystąpił także w filmach Nydia’s Chuletta’s i Hi Life. Pojawiał się w serialach Law & Order: Special Victims Unit i Dawson’s Creek.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d492oxo
d492oxo
d492oxo