Trwa ładowanie...
d4d7ls0

Nad życie

Najnowsze informacje
3.2
(29 głosów)
Oceń:
2
d4d7ls0

„Nad życie” to polski dramat biograficzny z 2012 roku, wyreżyserowany przez Annę Plutecką-Mesjasz. Scenariusz napisali Patrycja Nowak i Michał Zasowski. Historia zainspirowana została życiem znanej polskiej siatkarki, Agaty Mróz. Muzykę do produkcji skomponował Mateusz Pospieszalski. Obraz był prezentowany w ramach Panoramy Polskiego Kina na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Agata (Olga Bołądź) to odnosząca międzynarodowe sukcesy siatkarka, która zakochuje się bez pamięci w Jacku (Michał Żebrowski). O takiej miłości marzyła przez całe życie. Wszystko miało być jak w bajce - piękny ślub, dzieci i dom w górach. Te plany przerywa jeden telefon informujący o śmiertelnej chorobie. Po dramatycznej informacji Agata rozpocznie wyścig z czasem. Zawalczy o siebie, o mężczyznę, którego kocha i o dziecko, którego pragnie nad życie.

Oprócz Bołądź i Żebrowskiego w filmie zagrali: Danuta Stenka (jako doktor Ewa Bielecka), Andrzej Mastalerz (doktor Zarzycki), Marek Kasprzyk (Ryszard Duda, trener Agaty), Hanna Konarowska (Basia), Maria Gładkowska (matka Agaty), Przemysław Cypryański (Paweł), Tomasz Schimscheiner, Witold Kopeć, Jan Korwin-Kochanowski (lekarz).

Nad życie
Tytuł oryginalny

Nad życie

Gatunek

biograficzny, dramat

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

11.05.2012

Czas trwania

90 min.

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d7ls0
d4d7ls0
d4d7ls0