Trwa ładowanie...
d2guv3f

Nasza klasa

Najnowsze informacje
3.7
(102 głosy)
Oceń:
2
1
d2guv3f

Po lekcji wychowania fizycznego chłopcy postanawiają wepchnąć Joosepa do dziewczęcej przebieralni. Nie ma w tym nic dziwnego – chłopak jest nieustannie dręczony przez innych. Tym razem jednak męczarnia trwa krócej. W obronie Joosepa staje bowiem Kaspar, który pozwala mu uciec. To zdarzenie powoduje napięcie pomiędzy Kasparem, a jednym z najpopularniejszych w klasie chłopców – Andersem. Tej samej nocy, na domowej imprezie, Anders zaczepia Kaspara, uważając, że ten naruszył jego klasową pozycję. Daje mu również ostrzeżenie: „W tej klasie nikt nie będzie bronił Joosepa”. Następnego dnia sytuacja staje się jeszcze gorsza. Joosep skarży się nauczycielce, że ktoś zabrał jego zeszyt. Ta każe wszystkim tak długo stać, aż zeszyt nie zostanie oddany. Oczywiście nikt nie przyznaje się do winy. Kiedy kończą się zajęcia, chłopcy postanawiają ukarać skarżypytę. Każdego dnia będzie dostawał kopniaka, a następnie przepraszał klasę, za to, co zrobił.

Podczas przerwy Joosep zostaje ukarany. Chłopcy kopią go, a następnie wycinają z butów znak markowy, mówiąc, że firmowe buty nie nadają się dla ofermy. Joosep pojawia się na następnych zajęciach bez butów, tłumacząc nauczycielce, że markowe ubrania służą tylko do ukrycia własnej pustki i ostentacyjnie wycina logo ze swojej koszulki. Tego dnia Joosep i Kaspar wracają do domu razem. Chłopcy z klasy zaczynają rozpowiadać plotki, że ci dwaj są gejami. Z biegiem dni napięcie w klasie rośnie. Joosep jest maltretowany na oczach Kaspara. Wreszcie prosi swojego sprzymierzeńca, by przestał mu pomagać. Joosep chce przeczekać ten trudny okres do momentu, kiedy zmieni szkołę.

W domu matka Joosepa zauważa ślady pobicia. Dzwoni do szkoły, choć ojciec chłopca uważa, że w takich sytuacjach mężczyzna powinien radzić sobie sam. Po telefonie nauczycielka postanawia porozmawiać z uczniami. Dla klasy oznacza to jednak tylko tyle, że Joosep, jako kabel, zasługuje na jeszcze większą karę. Doprowadzają do sytuacji, w której Joosep i Kaspar przeżywają poniżenie, jakiego nigdy dotąd nie doznali. Granica zostaje przekroczona. Jeśli cały świat dowie się o tym, co się stało, Joosep już nigdy nie będzie mógł zacząć nowego życia. Całe szczęście, jego ojciec, wojskowy, trzyma w domu broń...

Nasza klasa
Tytuł oryginalny

Klass

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Estonia

Rok produkcji

2007

Data światowej premiery

03.10.2008

Czas trwania

97 min.

Obsada

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2guv3f
d2guv3f
d2guv3f