Trwa ładowanie...
nicolas cage
14-04-2011 16:13

Odnaleziono skarb Nicolasa Cage'a

Komiks został odnaleziony przez anonimowego obywatela w skrytce, którą wykupił od firmy licytującej zawartość starego magazynu ze skrytkami. O potwierdzenie autentyczności znaleziska poproszono eksperta z Nowego Jorku, Stephena Fishlera.

Odnaleziono skarb Nicolasa Cage'aŹródło: AFP
d36hqhl
d36hqhl

Odnaleziono komiks skradziony 10 lat temu z domu Nicolasa Cage'a, słynnego hollywoodzkiego aktora, gwiazdy takich filmów jak " Skarb narodów ", " Con Air ", " Kick-Ass " czy " Dzikość serca ". "Action Comics no. 1", pierwszy tytuł z Supermanem, wart jest dziś nawet 1,5 miliona dolarów.

Fishler, który 16 lat temu sprzedał "Action Comics no. 1" Cage'owi, nie tylko potwierdził autentyczność zeszytu, ale i zorientował się, że jest to ten sam egzemplarz.

Obecnie komiks znajduje się w depozycie policji Los Angeles. Jest dowodem w sprawie o kradzież dzieła sztuki. Nie wiadomo czy "szczęśliwy znalazca" (nie podający mediom swojego nazwiska) był zaangażowany w kradzież z 2000 roku.

- Komiks znajduje się w sejfie i nigdzie się stamtąd nie ruszy, aż do zakończenia śledztwa – cytuje detektywa LAPD Donalda Hrycyka "Los Angeles Times".

d36hqhl

Nicolas Cage nie ukrywa swej radości. – To wola boska sprawiła, że ten komiks został odnaleziony i mam nadzieję, że ta cenna pamiątka rodzinna wróci do naszego domu – napisał w specjalnym oświadczeniu. To może być nieco skomplikowane, gdyż komiks był ubezpieczony, a po kradzieży aktorowi wypłacono odszkodowanie. Zgodnie z amerykańskim prawem o losie albumu decyduje teraz firma ubezpieczeniowa. W praktyce jednak, zanim przedmiot takiej wartości trafi na otwartą aukcję, firmy dają prawo pierwokupu poprzedniemu właścicielowi.

Niewielu wie, że Nicolas Cage jest wielkim fanem Supermana. Aktor miał wystąpić w przygotowywanym w latach 90. filmie o tym superbohaterze, ale ostatecznie produkcja, której reżyserem miał być Tim Burton, nie zyskała akceptacji wytwórni. By oddać hołd swojemu bohaterowi Cage nazwał swojego jedynego syna prawdziwym (kryptońskim) imieniem Clarka Kenta - Kal-El.

W "Action Comics nr. 1" opublikowana została nowelka obrazkowa "Superman" autorstwa Jerry'ego Siegela i Joe'ego Shustera. Dzięki niej to dziś najdroższy komiks na świecie. Wydany w 1938 roku (kosztował wtedy 10 centów) osiąga na aukcjach zawrotne ceny. Szacuje się, że na świecie znajduje się tylko 100 egzemplarzy tego albumu.

d36hqhl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36hqhl