Trwa ładowanie...
d4hllj8

Odwróceni zakochani

Najnowsze informacje
3.3
(17 głosów)
Oceń:
d4hllj8

„Odwróceni zakochani” (ang. Upside Down) to francusko-kanadyjski dramat science fiction z 2012 roku. Obraz wyreżyserował Argentyńczyk, Juan Diego Solanas, który wraz z Santiago Amigorena napisał scenariusz. Muzykę skomponował Benoît Charest, a za produkcję odpowiadają Claude Léger, Dimitri Rassam, Aton Soumache.

„Odwróceni zakochani” to love story osadzone w oszałamiających wizualnie realiach alternatywnego wszechświata. Dwie planety, dwoje ukochanych i granica, której nie wolno przekraczać. Ale miłość nie respektuje zakazów. Adam jest zwykłym chłopakiem w niezwykłym wszechświecie. Wiedzie skromne życie wypełnione pracą i marzeniami o Ewie – dziewczynie, którą poznał przed laty i o której nie potrafi zapomnieć. Ewa pochodzi z równoległego świata, który znajduje się tuż nad światem Adama. Ta planeta rządząca się swoimi prawami, własną grawitacją, jest niedostępna dla Adama i jemu podobnych.

Pewnego dnia chłopak dowiaduje się, że istnieje bardzo ryzykowny, nielegalny sposób przedostania się do świata Ewy. Będzie musiał złamać wszelkie normy i zasady, przeciwstawić się prawom fizyki i zaryzykować życie wkradając się do zakazanego świata, by odnaleźć miłość swojego życia.

W filmie w rolach głównych zagrali: Kirsten Dunst jako Ewa, Jim Sturgess – Adam, Heidi Hawkins – Reporterka, Larry Day, Jayne Heitmeyer – Kierowniczka, Holly O'Brien – Paula, Vincent Messina – Tommy, Elliott Larson - młody Adam.

Odwróceni zakochani
Tytuł oryginalny

Upside Down

Gatunek

dramat, romans, sci-fi

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

07.09.2012

Czas trwania

110 min.

Obsada
d4hllj8

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hllj8
d4hllj8
d4hllj8