Trwa ładowanie...
d453hbj

Olimp w ogniu

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
6
d453hbj

„Olimp w ogniu” (ang. Olympus Has Fallen) to amerykański thriller z 2013 roku w reżyserii Antoine Fuqua. Scenariusz napisali Katrin Benedikt i Creighton Rothenberger, zaś muzykę skomponował Trevor Morris. Za produkcję odpowiadają Gerard Butler, Alan Siegel oraz Mark Gill.

Akcja rozgrywa się w Białym Domu, nazywanym przez Secret Service Olimpem (ang. Olympus). Agent Secret Service - Banning popada w niełaskę prezydenta USA po tragicznym w skutkach wypadku. Zostaje odsunięty od służby bezpośrednio przy głowie państwa i oddelegowany do najmniej prestiżowych zajęć.

Wszystko ulega zmianie gdy Biały Dom zostaje zaatakowany przez terrorystów uzbrojonych w niesamowitą technologię, unieszkodliwiającą cały lokalny system obrony. Wszystkie próby odbicia budynku, przeprowadzone przez Pentagon, kończą się niepowodzeniem. Ostatnią szansą na uratowanie prezydenta jest Banning, który po latach służby zna Biały Dom jak własną kieszeń.

W filmie „Olimp w ogniu” w rolach głównych wystąpili: Gerard Butler jako Mike Banning, Aaron Eckhart - Prezydent Asher, Radha Mitchell – Leah, Ashley Judd - Margaret Asher, Melissa Leo - Sekretarz Obrony Narodowej USA Ruth McMillan, Morgan Freeman - Marszałek Trumbull, Angela Bassett - Lynne Jacobs, Dylan McDermott - Forbes.

Podziel się opinią

6

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d453hbj
d453hbj
d453hbj