Trwa ładowanie...
drhy5fb

Pan Wołodyjowski

Najnowsze informacje
4.1
(111 głosów)
Oceń:
6
drhy5fb
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Film opowiada o losach pułkownika Michała Wołodyjowskiego, który po śmierci narzeczonej porzucił żołnierską służbę i wstąpił do klasztoru Kamedułów. Z klasztoru wyciągnął go przy pomocy fortelu jego wieloletni przyjaciel, Onufry Zagłoba.

Niebawem Wołodyjowski zaręcza się (w tajemnicy przed innymi) z Krystyną Drohojowską, jednak, gdy dowiaduje się, że narzeczona kocha innego, pomimo początkowej złości na rywala i chęci zemsty dał jej wolną rękę i ożenił się z Basią Jeziorkowską. Po paru latach Wołodyjowski wyjeżdża z żoną na kresy wschodnie, by bronić granic Rzeczypospolitej przed najazdem Tureckim.

W Chreptiowie dzieje się wiele dramatycznych wydarzeń; okazuje się, że setnik Lipkowski, rzekomy Mellechowicz, jest synem groźnego Tatara Tuhaj-beja, który wyrządził wiele szkód Polsce. Azja podstępem próbuje porywać Basię, która nie poddaje się i wraca do Chreptiowa do swojego męża. Azja Tuhaj-bejowicz od ciosu Basi traci oko. Jego Lipkowie palą wiele miast i zabijają mieszkańców. Azja bierze do niewoli m.in. Ewę Nowowiejską - siostrę Adama Nowowiejskiego, syna człowieka który go wychował i skatował za amory do córki.

Wołodyjowski udaje się do Kamieńca Podolskiego, gdzie bierze aktywny udział w obronie fortecy z wiernymi mu towarzyszami.

Podziel się opinią

6

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drhy5fb
drhy5fb
drhy5fb