Trwa ładowanie...
db32707

Panaceum

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
db32707

„Panaceum” (ang. Side Effects) to amerykański thriller psychologiczny z 2013 roku w reżyserii Stevena Soderbergha. Scenariusz napisał Scott Z. Burns, zaś muzykę skomponował Thomas Newman. Za produkcję odpowiadają Lorenzo di Bonaventura, Gregory Jacobs oraz Scott Z. Burns.

„Panaceum” to thriller psychologiczny, w którym życie pewnej pary ulega diametralnej zmianie, kiedy zażywany przez kobietę lek wywołuje niespodziewane i tragiczne w skutkach efekty uboczne. Emily (Rooney Mara) oraz Martin (Channing Tatum) są młodzi, piękni i bogaci. Mają wielką posiadłość, własną łódź i cieszą się wszelkim luksusem, który można kupić za pieniądze. Kiedy Martin trafia do więzienia za przekręty finansowe, świat Emily rozpada się na kawałki.

Kobieta trafia pod opiekę psychiatry, lecz jednocześnie czeka w małym mieszkanku na Manhattanie cztery długie lata na powrót ukochanego. Pojawienie się Martina z powrotem w jej życiu niewiele jednak pomaga. Chwytając się rozpaczliwie ostatniej deski ratunku przed hospitalizacją, Emily zgadza się zacząć zażywać nowe na rynku środki antydepresyjne, nie zdając sobie sprawy, że w ten sposób zmieni na zawsze życie wszystkich dookoła.

W filmie „Panaceum” w rolach głównych wystąpili: Channing Tatum jako Martin Taylor, Jude Law jako Dr. Jonathan Banks, Rooney Mara - Emily Taylor, Catherine Zeta-Jones - Dr. Victoria Siebert, Vinessa Shaw - Dierdre Banks, Ann Dowd – matka Martina, Polly Draper – szef Emily, David Costabile - Carl Millbank, Mamie Gummer - Kayla Millbank.

Panaceum
Tytuł oryginalny

Side Effects

Gatunek

dramat, psychologiczny, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

19.04.2013

Czas trwania

106 min.

Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db32707
db32707
db32707