Trwa ładowanie...
dtkwjs1

Party

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
dtkwjs1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Party" to brytyjska czarna komedia w reżyserii Sally Potter. W rolach głównych wystąpili Kristin Scott Thomas, Timothy Spall, Patricia Clarkson, Cillian Murphy, Emily Mortimer, Cherry Jones i Bruno Ganz.

Party – opis fabuły

Komedia "Party" rozgrywa się jednego wieczoru w domu Janet i Billa. Pani domu świętuje awans. Została bowiem ministrem zdrowia w rządzie. Z tego względu wydaje uroczystą kolację, na którą przychodzi pięcioro znajomych.

Wśród nich jest cyniczna April i jej mąż Gottfried zafascynowany medycyną naturalną, bankier Tom, przyjaciółka Billa z czasów studenckich Martha oraz jej dziewczyna Jinny.

Wszyscy cieszą się z awansu Janet, a jedyną niezainteresowaną osobą jest Bill, który ustawił krzesło na środku salonu i nie chce uczestniczyć w konwersacji z gośćmi. Woli słuchać ekscentrycznej muzyki.

Co się stanie, kiedy Bill wyjawi powód swojego zachowania? Dlaczego bankier Tom jest nerwowy, a Jinny niezadowolona z zachowania Marthy?

Czarna komedia "Party" to czarno-biały obraz będący satyrą współczesnego społeczeństwa.

Party – ciekawostki

  • Reżyserką "Party" jest Sally Potter, która stanęła za kamerą takich filmów jak "Orlando" (1992), "Lekcja tanga" (1997), "Człowiek, który płakał" (2000), "Krzyk mody" (2009);
  • Sally Potter za reżyserię "Party" otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (2017) oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Vallaloid. Kristin Scott Thomas dostała nagrodę Evening Standard British Film Awards (2018). Patricia Clarkson otrzymała statuetkę British Independent Film Awards dla najlepszej aktorki drugoplanowej;
  • Timothy Spall w 2012 roku wygrał walkę z rakiem;
  • Bruno Ganz wcielił się w postać Hitlera w filmie "Upadek" (2004), natomiast Timothy Spall w produkcji "Kłamstwo" (2016) zagrał Davida Irvinga, który napisał książkę o Hitlerze.
Party
Tytuł oryginalny

The party

Gatunek

Czarna komedia

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

13.02.2017

Data polskiej premiery

05.01.2018

Czas trwania

71 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada
dtkwjs1

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtkwjs1
dtkwjs1
dtkwjs1