Trwa ładowanie...
d8gsa5n

Patricia Kazadi

Najnowsze informacje
3.8
(513 głosów)
Oceń:
d8gsa5n

Jedna z bardziej charakterystycznych, polskich gwiazd młodego pokolenia. Aktorka, tancerka, prezenterka i piosenkarka. Rodowita warszawianka kongijskiego pochodzenia. Zasłynęła przede wszystkim jako gwiazda serialu „Egzamin z życia” i uczestniczka telewizyjnego show „Jak oni śpiewają”.

Urodziła się 17 marca 1988 roku w stolicy. Oryginalna urodę i ciemną karnację zawdzięcza polsko-kongijskiej mieszance krwi – jej ojciec przyjechał do Warszawy na studia politechniczne.

Już od dziecka przejawiała, odziedziczone po mamie zdolności muzyczno-taneczne, jako członkini dziecięcego zespołu Tinil.

Uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, następnie szlifując talent w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II stopnia, w klasie fortepianu. Jako dziecko często brała udział w rozmaitych festiwalach i programach muzycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia (m.in. za udział w znanym programie TV „Od przedszkola do Opola”), a w 1998 roku o mały włos nie wystąpiła w musicalu Janusza Józefowicza „Piotruś Pan”, gdzie miała zagrać Tygrysicę Lilię. Niestety, „zjadła” ją trema i rola, po długich przygotowaniach, została powierzona innej dziewczynce.

W mediach zaistniała w ostatnich latach. Jej aktorskim debiutem była rola Beaty Dolniak w serialu „Na Wspólnej” (od 2003 roku). Aby podszkolić się nieco w aktorstwie, a przede wszystkim – zniwelować tremę, zapisała się na zajęcia aktorskie, prowadzone przez reżyserkę, Teresę Kotlarczyk w agencji Grupa XX.

Pojawiła się jeszcze gościnnie w sitcomie „Daleko od noszy” (2004), zanim nadeszła przełomowa rola Anny Chełmickiej, siostry Andrzeja w serialu „Egzamin z życia”, z którym związała się na trzy kolejne lata (2005-2008).

W międzyczasie miała okazję wykorzystać poliglotyczne zdolności jako prezenterka programu „Everyday English”, emitowanego na antenie TVN Lingua (od 2006 roku) i dołączyła do obsady sensacyjnego serialu „Fala zbrodni” z Agnieszka Dygant i Radosławem Pazurą, wcielając się w postać Mileny Bauman (2007-2008). Przede wszystkim jednak wzięła udział w drugiej edycji głośnego, polsatowskiego show „Jak oni śpiewają”, zajmując wysoką, trzecią pozycję (2007).

W tym samym czasie rozpoczęła dzienne studia na Politechnice Warszawskiej, na kierunku: administracja. Z braku czasu zmuszona była jednak odstąpić od rodzinnej tradycji i kontynuować studia w trybie zaocznym w Szkole Głównej Handlowej.

W 2008 roku dwukrotnie zagrała rolę recepcjonistki: w kilku odcinkach serialu „Londyńczycy” i w komedii romantycznej Krzysztofa Langa „Miłość na wybiegu”.

Rok później zadebiutowała na dużym ekranie w aktorsko-animowanej produkcji „Funio, Szefunio i reszta...czyli dzieciaki ratują świat” w reżyserii Jamesa Crowleya oraz dołączyła do gwiazdorskiej obsady nowego serialu TVP „Rajskie klimaty” z Weroniką Książkiewicz i Robertem Gonerą. Nadal gra na fortepianie, śpiewa, a nawet komponuje. Jako piosenkarka, występuje pod artystycznym pseudonimem „Trish”, często pojawiając się gościnnie w nagraniach innych wykonawców.

Wzięła udział w kampaniach reklamowych Play-a i Willa Axe.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gsa5n
d8gsa5n
d8gsa5n