WP
WP

Patricia Kazadi - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Jedna z bardziej charakterystycznych, polskich gwiazd młodego pokolenia. Aktorka, tancerka, prezenterka i piosenkarka. Rodowita warszawianka kongijskiego pochodzenia. Zasłynęła przede wszystkim jako gwiazda serialu „Egzamin z życia” i uczestniczka telewizyjnego show „Jak oni śpiewają”.

Urodziła się 17 marca 1988 roku w stolicy. Oryginalna urodę i ciemną karnację zawdzięcza polsko-kongijskiej mieszance krwi – jej ojciec przyjechał do Warszawy na studia politechniczne.

Już od dziecka przejawiała, odziedziczone po mamie zdolności muzyczno-taneczne, jako członkini dziecięcego zespołu Tinil.

Uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, następnie szlifując talent w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II stopnia, w klasie fortepianu. Jako dziecko często brała udział w rozmaitych festiwalach i programach muzycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia (m.in. za udział w znanym programie TV „Od przedszkola do Opola”), a w 1998 roku o mały włos nie wystąpiła w musicalu Janusza Józefowicza „Piotruś Pan”, gdzie miała zagrać Tygrysicę Lilię. Niestety, „zjadła” ją trema i rola, po długich przygotowaniach, została powierzona innej dziewczynce.

W mediach zaistniała w ostatnich latach. Jej aktorskim debiutem była rola Beaty Dolniak w serialu „Na Wspólnej” (od 2003 roku). Aby podszkolić się nieco w aktorstwie, a przede wszystkim – zniwelować tremę, zapisała się na zajęcia aktorskie, prowadzone przez reżyserkę, Teresę Kotlarczyk w agencji Grupa XX.

WP

Pojawiła się jeszcze gościnnie w sitcomie „Daleko od noszy” (2004), zanim nadeszła przełomowa rola Anny Chełmickiej, siostry Andrzeja w serialu „Egzamin z życia”, z którym związała się na trzy kolejne lata (2005-2008).

W międzyczasie miała okazję wykorzystać poliglotyczne zdolności jako prezenterka programu „Everyday English”, emitowanego na antenie TVN Lingua (od 2006 roku) i dołączyła do obsady sensacyjnego serialu „Fala zbrodni” z Agnieszka Dygant i Radosławem Pazurą, wcielając się w postać Mileny Bauman (2007-2008). Przede wszystkim jednak wzięła udział w drugiej edycji głośnego, polsatowskiego show „Jak oni śpiewają”, zajmując wysoką, trzecią pozycję (2007).

W tym samym czasie rozpoczęła dzienne studia na Politechnice Warszawskiej, na kierunku: administracja. Z braku czasu zmuszona była jednak odstąpić od rodzinnej tradycji i kontynuować studia w trybie zaocznym w Szkole Głównej Handlowej.

W 2008 roku dwukrotnie zagrała rolę recepcjonistki: w kilku odcinkach serialu „Londyńczycy” i w komedii romantycznej Krzysztofa Langa „Miłość na wybiegu”.

Rok później zadebiutowała na dużym ekranie w aktorsko-animowanej produkcji „Funio, Szefunio i reszta...czyli dzieciaki ratują świat” w reżyserii Jamesa Crowleya oraz dołączyła do gwiazdorskiej obsady nowego serialu TVP „Rajskie klimaty” z Weroniką Książkiewicz i Robertem Gonerą. Nadal gra na fortepianie, śpiewa, a nawet komponuje. Jako piosenkarka, występuje pod artystycznym pseudonimem „Trish”, często pojawiając się gościnnie w nagraniach innych wykonawców.

WP

Wzięła udział w kampaniach reklamowych Play-a i Willa Axe.

Data urodzenia

17.03.1988

Miejsce urodzenia

Warszawa

Filmografia

Święty interes (2010) (Motema, żona Leszka)

Miłość na wybiegu (2008) (recepcjonistka)

Egzamin z życia () (Ania Chełmicka)

Daleko od noszy () (matka porwanego dziecka)

Na Wspólnej () (Beata Dolniak)

Balladyna (2009) (Dziennikarka)

Rajskie klimaty () (Helena Wójcik, żona Andrzeja)

Londyńczycy () (recepcjonistka Helen Hobbs)

Fala zbrodni () (Milena Bauman)

S.O.S dla świata ()

Taniec z gwiazdami ()

You can dance. Po prostu tańcz ()

Miłość jest wszystkim (2018)

Diablo. Wyścig o wszystko (2019) (DJ Nika)

WP
WP
WP