Trwa ładowanie...
dh95ljz

Patrycja Soliman

Najnowsze informacje
4.4
(230 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kair, Egipt

Filmografia:

Zagraj ze mną (2010) (Hania)

Dzień Świra (2002) (Dziewczyna reklamująca Szkorbudent Total)

Persona non grata (2015) (Żona Ganora)

Ogród Luizy (2007) (Luiza Bartodziej)

Łódka (2005) (Agata)

Jasminum (2005) (Jasminum)

Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006) (Dziennikarka )

Karol - człowiek, który został Papieżem (2005) (Wisława, przyjaciółka Wojtyły)

Korona królów () (Virdis, litewska dwórka)

Seriale:

Boża podszewka II (Uczennica)

Daleko od noszy 2 (Wiktoryna)

Strażacy (Renata Lewicka)

Ojciec Mateusz (Gajana Papazjan)

Barwy szczęścia (Karolina, była kochanka Pawła)

Pensjonat pod Różą (Kalina Adamska)

Glina (Marta, córka Skoneckiego)

Korona królów (Virdis, litewska dwórka)

dh95ljz

Patrycja Soliman to polska aktorka filmowa i teatralna. Jej debiutem była rola Marty w serialu telewizyjnym "Glina". W późniejszych latach wystąpiła w takich produkcjach jak "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Królowie śródmieścia", "Barwy szczęścia", "Prawo Agaty", "Strażacy" i "Korona królów". Wystąpiła też w licznych spektaklach teatralnych i w kilku filmach, między innymi w "Dniu świra", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" i "Ogrodzie Luizy".

Patrycja Soliman – życiorys

Patrycja Soliman przyszła na świat 3 grudnia 1981 roku w Kairze w Egipcie. Ojciec aktorki jest Egipcjaninem, a matka urodziła się w Polsce. W młodości od zawsze marzyła o możliwości występów na scenie, dlatego jeszcze jako dziecko brała udział w licznych spektaklach i przedstawieniach szkolnych. W 2006 roku Patrycja Soliman została absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Wkrótce po ukończeniu studiów aktorka rozpoczęła pracę w Teatrze Narodowym w Warszawie, gdzie szybko zaczęła występować na jego deskach. Wcześniej próbowała jednak swoich sił w serialach telewizyjnych, w których otrzymała swego czasu kilka epizodycznych ról.

Patrycja Soliman – filmy i seriale

Debiut Patrycji Soliman na szklanym ekranie miał miejsce jeszcze na studiach. Wtedy aktorka pojawiła się w epizodycznej roli w serialu "Glina", gdzie w dwóch odcinkach serii wcieliła się w rolę Marty, córki Skoneckiego. W 2004 roku pojawiła się w kolejnych produkcjach telewizyjnych, "Na dobre i na złe" oraz "Pensjonat pod Różą", gdzie również zagrała drobne role. W latach 2005-2010 Patrycja Soliman pracowała na planie takich produkcji jak "Królowie śródmieścia", "M jak miłość", "Kryminalni", "Ekipa", "Londyńczycy", "Barwy szczęścia" oraz "Ojciec Mateusz". W zdecydowanej większości były to role gościnne.

W 2012 roku Patrycja Soliman otrzymała rolę Ireny Marcisz w serialu "Prawo Agaty". Rok później mogliśmy obserwować jej warsztat w produkcji "Komornicy", gdzie zagrała Agatę Andrzejewską. Niedługo potem aktorka dostała rolę w serialu "Strażacy". W 2019 roku Patrycja Soliman zagrała Virdis w serialu Telewizji Polskiej "Korona królów". Dzięki tej roli aktorka przypomniała o sobie publiczności. Równolegle role Patrycji Soliman miały miejsce także w kilku filmach kinowych. W 2002 roku wzięła udział w nagraniach do "Dnia świra", a później można ją było zobaczyć w produkcjach "Karol. Człowiek, który został papieżem", "Jasminum", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Łódka", "Ogród Luizy" oraz "Zagraj ze mną".

Patrycja Soliman – teatr

Debiut Patrycji Soliman w Teatrze Narodowym w Warszawie miał miejsce w 2004 roku w sztuce Janusza Głowackiego "Kopciuch". W nadchodzących miesiącach występowała w sztukach "Bezimienne dziecko" Stanisława Ignacego Witkiewicza, "...i tyle miłości" Antona Czechowa i "Fedra" Mai Kleczewskiej, z których drugi został wystawiony w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. Rok 2007 to rola Patrycji Soliman w spektaklu "Śluby panieńskie", a także późniejsze występy w takich sztukach jak "Wiele hałasu o nic", "Lulu na moście", "Otello", "Lekkomyślna siostra" oraz "Marat/Sade". W latach 2009-2010 Patrycja Soliman zagrała w dwóch sztukach Antona Czechowa: "Iwanow" oraz "Mewa". Oba zostały wystawione w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Patrycja Soliman – życie prywatne

Patrycja Soliman urodziła się w Kairze. W 2007 roku aktorka urodziła córkę, Franciszkę. Ojcem jej córki jest aktor Adam Ferency, który grał wraz z nią niegdyś w filmie "Jasminum". Soliman grała wtedy tytułową bohaterkę, a jej 30 lat starszy partner jednego z mnichów. Związek Patrycji Soliman i Adama Ferencego niestety nie przetrwał. W późniejszych latach Patrycja Soliman doczekała się narodzin drugiego dziecka, jednak nie komentowała swojej sytuacji w mediach.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh95ljz
dh95ljz
dh95ljz