Trwa ładowanie...
dol4ye2

Paweł Małaszyński

Najnowsze informacje
4.5
(7161 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Szczecinek

Filmografia:

Latający mnich i tajemnica Da Vinci (2008) (Martin)

Kameleon (2001)

Listy do M. (2011) (Wladi)

Pianista (2002)

Biała sukienka (2003) (Damian)

Facet (nie)potrzebny od zaraz (2014) (Wykładowca Ksawery)

Kameleon (serial) ()

Jack Strong (2014) (Dariusz Ostaszewski)

Terra (2007) (Jim)

Trzeci oficer () (Grand/Jacek Wielgosz)

Twarzą w twarz () (Wiktor Waszak 'Ważka')

Świadek koronny (2007) (Marcin Kruk)

Wojownicze Żółwie Ninja (2007) (Leondardo)

Oficerowie () (Grand/Jacek Wielgosz)

Oficer () (Grand/Jacek Wielgosz)

Weekend (2010) (Max)

Skrzydlate świnie (2009) (Oskar)

Ciacho (2009) (Karolek, brat Basi)

Katyń (2006) (Piotr, inżynier, Porucznik Pilot)

Tajemnica twierdzy szyfrów () (kapitan Johann Jorg)

Magda M. () (Piotr Korzecki)

Wiedźmin (serial) () (Młodzieniec w karczmie)

Święta polskie (2000) (Damian Przeździecki)

Belle Epoque ()

dol4ye2

Nie toleruje braku tolerancji, mitomanów, ludzi niesłownych. Ceni szczerość, szacunek, przyjaźń i odrobinę szaleństwa. Idzie przez życie stawiając małe, ale pewne i przemyślane kroki. Reżyser Maciej Dejczer nazywa go ‘aktorem ekstremalnym’, a koledzy z planu żartują, że kobiety dzielą się na te, które oddałyby mu się od razu, i te, które zrobiłyby to dopiero po ślubie. Wybrany najpiękniejszym Polakiem.

Zodiakalny rak urodził się 1976 roku w Szczecinku a wychowywał na białostockim blokowisku ‘Słoneczny stok’. Wywodzi się z rodziny o wojskowych tradycjach – jego ojciec jest wojskowym, tak samo jak będąca chorążym Straży Granicznej siostra. Jako chłopiec, co sam przyznaje był łobuzem i zdarzało mu się dostawać za swoje wybryki manto.* Mimo tego w domu nie odczuwał wojskowej musztry zamiast stosowania której ojciec uczył go jak być zdecydowanym i wiedzieć czego się chce w życiu*.

Po zdanej maturze nie wiedział co z sobą począć, poszedł wiec na prawo które zostawił po pierwszym semestrze. Ponieważ w razie braku pomysłu na siebie miał iść do wojska postanowił posłuchać głosu serca i zostać aktorem.* Do PWST zdawał trzy razy*. W między czasie pracował jako kelner w hotelu Gołębiewski, barman w kilka knajpkach oraz urzędnik biura paszportowego.

Trzecia próba dostania się do szkoły aktorskiej miała być ostatnią – przyszły gwiazdor powiedział sobie jasno albo gra albo wojsko. Całe szczęście zdesperowany, dobrze przygotował się do wstępnym egzaminów. Wstąpił do krakowskiego L'art Studio, podszkolił warsztat i niedługo po tym znalazł na liście przyjętych do PWST we Wrocławiu.

Cztery lata to dla rozwoju kariery czas potencjalnie krótki. Paweł mimo wszystko właśnie w takim okresie zdołał ożenić się,* zagrać dwa skrajnie różne charaktery, wyrobić sobie opinię utalentowanego aktora i zostać jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego showbiznesu. *Małgorzata Kożuchowska nazwała go nawet polskim Jamesem Deanem – twierdząc, że choć jest to porównanie pretensjonalne, to w jego przypadku bardzo trafne.

Ci, którzy z nim współpracowali wiedzą, że przy doborze ról jest wybredny, wiedzą również, że umie to świetnie zrekompensować zupełnym oddaniem dla ogrywanej postaci. Jak sam twierdzi, bez całkowitego poświecenia zawód aktora ‘nie ma sensu’. Pomimo niezłej renomy, uważa się za aktora początkującego, bynajmniej nie gwiazdora. Aktorami, których stara się naśladować są Janusz Gajos i Andrzej Chyra. Podziwia również hollywoodzkich Ala Pacino i Dustina Hoffmana.

Jego ulubione filmy to „Dzikość serca”, „Pulp Fiction”, „Urodzeni mordercy” i „Podziemny krąg”. Lubi również obrazy Sama Perkinsa i Sidneya Lumeta.* Poza aktorstwem sporo uwagi poświęca muzyce, która jest jego drugą najważniejszą w życiu pasją. Wychowywał się na klasycznym rocku, muzyce grunge i Heyu Kasi Nosowskiej. *Swoje muzyczne aspiracje rozwija występując z kapelą ‘Cochise’.

Karierę zaczynał w serialach „Wiedźmin” oraz „M jak Miłość”. Szerokiej polskiej publiczności znany jest jednak przede wszystkim jako bezwzględny bandyta Grand z serialu „Oficer” oraz romantyczny prawnik, szaleńczo kochający Joannę Brodzik, czyli „Magdę M.” z serialu o tym samym tytule.

Aktora można zobaczyć w kontynuacji „Oficera” oraz w serialu TVP „Twierdza szyfrów” na podstawie powieści Bogusława Wołoszańskiego. W 2007 roku zagrał w dramacie Andrzeja Wajdy pt. "Katyń" oraz w "Świadku koronnym". W 2010 roku wystąpił w komedii "Ciacho" oraz w dramacie obyczajowym "Skrzydlate świnie". W 2011 roku wystąpił w filmie Cezarego Pazury pt. "Weekend". Widzieliśmy go również w serialach: "Czas honoru" i "Trzeci oficer"

Odskocznią i zarazem zaworem bezpieczeństwa przed niebezpieczeństwami sławy są dla Pawła Małaszyńskiego jego żona Joanna i synek Jeremiasz, który przyszedł na świat 7 kwietnia 2004 roku.* Żona Pawła, tancerka, jest jego miłością od czasów wczesnoszkolnych*. Oboje mieszkali na tym samym osiedlu, chodzili do tej samej podstawówki i liceum.

Jako aktor warszawskiego teatru ‘Kwadrat’ mieszka w stolicy lecz za swój prawdziwy dom uważa Białystok który odwiedza gdy tylko nadarza się okazja. Można go spotkać w tamtejszych klubach ‘Metro’ i ‘Czarci Pub’.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dol4ye2
dol4ye2
dol4ye2