Trwa ładowanie...
d4d2ldo

Piotr Stramowski

Najnowsze informacje
4.4
(5 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:
Seriale:

Na noże ( Dariusz Zimoląg vel Dario Boretti)

2XL (Robert Wielgosz, podwładny Agaty)

To nie koniec świata (Adam Tomczyński)

Na dobre i na złe (Szymon Dryl)

Chyłka - Zaginięcie (mec. Adam Kosmowski)

d4d2ldo
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Piotr Stramowski to polski aktor filmowy i telewizyjny. Rozpoznawalność przyniosła mu rola w filmie Patryka Vegi "Pitbull. Nowe porządki", w którym wcielił się w policjanta o pseudonimie Majami. Oprócz tego aktor pojawił się w takich produkcjach jak "Na dobre i na złe", "2XL", "To nie koniec świata", "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", "Na noże", "Botoks", "Kobiety mafii" czy "Chyłka – Zaginięcie".

Piotr Stramowski - życiorys

Piotr Stramowski urodził się 17 września 1987 roku w Warszawie. W młodości od zawsze interesował się aktorstwem i uczestniczył w szkolnych przedstawieniach. W 2012 roku aktor został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Jeszcze przed ukończeniem studiów pojawiał się w epizodycznych rolach w polskich serialach. Role Piotra Stramowskiego z tego okresu obejmowały między innymi udział w produkcjach "Siostry", "Hotel 52", "Chichot losu", "Ojciec Mateusz" oraz "Julia". Z każdą kolejną rolą zdobywał coraz większą rozpoznawalność i wkrótce poświęcił się w całości aktorstwu.

Piotr Stramowski - filmy i seriale

Po ukończeniu studiów aktorskich Piotr Stramowski pracował przez dwa lata w Teatrze im. Konieczki w Bydgoszczy, a także wciąż odgrywał epizodyczne role w popularnych serialach. Aktor pojawił się w takich produkcjach jak "Przepis na życie", "Na dobre i na złe", "Moje miejsce we śnie", "2XL", "To nie koniec świata" czy "Komisarz Alex", przy czym wciąż nie były to główne role. W 2015 roku Piotr Stramowski pojawił się w jednej z głównych ról w filmie "W spirali", który wyreżyserował Konrad Aksinowicz. Wtedy też aktorowi na ekranie towarzyszyła Katarzyna Warnke, również aktorka i jego późniejsza małżonka.

Przełomowym momentem w karierze Piotra Stramowskiego była rola Dariusza Wolkowskiego, pseudonim "Majami", w filmie Patryka Vegi "Pitbull. Nowe porządki". Produkcja spotkała się z mieszanym odbiorem, jednak zapewniła mu pierwszą falę rozpoznawalności. Wkrótce aktor pojawił się w tej samej roli w kolejnej części z serii, "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Dzięki propozycjom otrzymywanym od Patryka Vegi filmografia Piotra Stramowskiego stale się poszerzała o kolejne produkcje, które ostatecznie ugruntowały jego pozycję w polskim świecie kina. W tym samym roku Stramowski wystąpił w serialu obyczajowym "Na noże", gdzie wcielił się w Dariusza Zimoląga, rywala Jacka Majchrzaka.

W kolejnych miesiącach Piotr Stramowski zaprezentował się w produkcjach "True Crimes" i "Czerwony punkt", jednak głośno zrobiło się o nim ponownie za sprawą współpracy z Patrykiem Vegą. W 2017 roku na duży ekran trafił film "Botoks", w którym Piotr Stramowski zagrał Michała. Obraz nie cieszył się dobrymi opiniami od krytyków, jednak okazał się bardzo popularny wśród polskiej publiki. Rok później aktor kolejny raz współpracował z Vegą przy okazji filmu i serialu "Kobiety mafii". W międzyczasie zagrał też w "The Last Witness", "Tamtej nocy", "Odnajdę cię" i "Narzeczony na niby". W 2018 roku Piotr Stramowski dołączył do obsady serialu "Chyłka – Zaginięcie", gdzie zaprezentował się jako mec. Adam Kosmowski.

Piotr Stramowski - wiek, wzrost

Piotr Stramowski urodził się 17 września 1987 roku w Warszawie. W 2018 roku aktor skończył 31 lat. Piotr Stramowski ma 184 centymetry wzrostu.

Piotr Stramowski - życie prywatne

W 2014 roku Piotr Stramowski związał się z Katarzyną Warnke, a ich relacja szybko wzbudziła sensację w polskich mediach. Stało się tak między innymi z racji różnicy wieku, bowiem aktor jest 10 lat młodszy od swojej wybranki. Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke pobrali się 30 lipca 2016 roku podczas kameralnej uroczystości na łonie natury. Para wielokrotnie gościła na okładkach poczytnych magazynów i chętnie dzieliła się szczegółami swojego życia osobistego w sieci. Żona Piotra Stramowskiego również jest aktorką i kilka razy występowali wspólnie w tych samych produkcjach.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d2ldo
d4d2ldo
d4d2ldo