Trwa ładowanie...
dsoclp4

Pocahontas

Najnowsze informacje
4.2
(158 głosów)
Oceń:
dsoclp4

Ten niezwykły film przepełniony muzyką, humorem, przygodą i cudowną animacją pozostaje wiernym tradycji najlepszych klasyków Disneya. Jest to legendarna historia indiańskiej księżniczki Pocahontas, wspaniała epicka opowieść o odwadze, przyjaźni i miłości, która porusza wszystkie serca, niezależnie od wieku.

Przybycie statku z angielskimi osadnikami i poszukiwaczami złota pod przywództwem pazernego Gubernatora Ratcliffa zaalarmowało Indian. Wiedziona ciekawością, młodziutka księżniczka Pocahontas obserwuje ich ze zdziwieniem i zainteresowaniem. Poznaje dzielnego kapitana Johna Smitha. Początkowa niechęć i nieufność szybko zanikają.

Dziewczyna wprowadza przybysza w świat indiańskich wierzeń i przy pomocy swoich psotnych przyjaciół – szopa Meeko i kolibra Flita – ukazuje mu piękno i potęgę przyrody. Przepełniona odwieczną mądrością, czterystuletnia Babcia Wierzba – mistyczna dusza zaklęta w pniu drzewa – uczy młodych wsłuchiwać się w głos serca i natury, pomaga im także znaleźć sposób, by zarówno przybysze jak i rdzenni mieszkańcy, pochodzący z dwóch całkowicie odmiennych kultur i światów mogli żyć razem, w pokoju.

Subtelny humor, wspaniała muzyka, nagrodzona dwoma Oscarami - za Najlepszą Piosenkę (Colors of the Wind) i za Najlepszą Ścieżkę Dźwiękową - sprawiają, że Pochahontas rozświetla wyobraźnię, ukazując cała potęgę i magię filmów Disneya, które wszyscy tak bardzo kochamy.

Pocahontas
Tytuł oryginalny

Pocahontas

Gatunek

animowany, dramat, dziecięce, familijny, muzyczny, romans

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1995

Czas trwania

81 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsoclp4
dsoclp4
dsoclp4