Trwa ładowanie...
d449vve

Pół na pół

Najnowsze informacje
3.4
(27 głosów)
Oceń:
1
d449vve

„Pół na pół” (tytuł oryginalny - 50/50) to amerykański dramat z 2011 roku w reżyserii Jonathana Levine'a. Film jest luźno oparty na przeżyciach scenarzysty, Willa Reisera. Inspiracji do obrazu dostarczyły jego pamiętniki. Premiera światowa miała miejsce 30 września 2011 roku. W Polsce obraz pojawił się od razu na płytach DVD, w lutym 2012 roku.

Adam Lerner (Joseph Gordon-Levitt) ma całkiem udane życie. Ma dwadzieścia siedem lat, dobrą pracę, seksowną i piękną narzeczoną (Bryce Dallas Howard) oraz oddanego przyjaciela (Seth Rogen). Pewnego dnia okazuje się, że ma też wielkiego guza wzdłuż kręgosłupa. Jeżeli nie zostanie on szybko usunięty, chłopak może nie dożyć dwudziestych ósmych urodzin. Po pierwszym szoku zarówno Adam jak i jego bliscy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Metody radzenia sobie są różne. Kumpel wykorzystuje chorobę Adama do podrywania dziewczyn „na współczucie”. Matka (Anjelica Huston) tak bardzo koncentruje się na własnym panicznym lęku o syna, że w ogóle o nim zapomina. Ukochana rzuca się w wir życia towarzyskiego, a młoda terapeutka (Anna Kendrick) okazuje się bardziej zestresowana sytuacją niż jej pacjent.

Film wyprodukowali Evan Goldberg, Ben Karlin oraz Seth Rogen. Muzykę skomponował Michael Giacchino, twórca ścieżki dźwiękowej m.in. do serialu „Lost: Zagubieni”. W obrazie zagrali także: Serge Houde jako Richard Lerner, Andrew Airlie jako Dr. Ross, Matt Frewer jako Mitch Barnett, Philip Baker Hall jako Alan Lombardo, Donna Yamamoto jako Dr. Walderson, Sugar Lyn Beard jako Susan.

Pół na pół
Tytuł oryginalny

50/50

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

12.09.2011

Czas trwania

99 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d449vve
d449vve
d449vve