Trwa ładowanie...
ycipk-1d4vty
ycipk-1d4vty

Pół na pół - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Pół na pół” (tytuł oryginalny - 50/50) to amerykański dramat z 2011 roku w reżyserii Jonathana Levine'a. Film jest luźno oparty na przeżyciach scenarzysty, Willa Reisera. Inspiracji do obrazu dostarczyły jego pamiętniki. Premiera światowa miała miejsce 30 września 2011 roku. W Polsce obraz pojawił się od razu na płytach DVD, w lutym 2012 roku.

Adam Lerner (Joseph Gordon-Levitt) ma całkiem udane życie. Ma dwadzieścia siedem lat, dobrą pracę, seksowną i piękną narzeczoną (Bryce Dallas Howard) oraz oddanego przyjaciela (Seth Rogen). Pewnego dnia okazuje się, że ma też wielkiego guza wzdłuż kręgosłupa. Jeżeli nie zostanie on szybko usunięty, chłopak może nie dożyć dwudziestych ósmych urodzin. Po pierwszym szoku zarówno Adam jak i jego bliscy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Metody radzenia sobie są różne. Kumpel wykorzystuje chorobę Adama do podrywania dziewczyn „na współczucie”. Matka (Anjelica Huston) tak bardzo koncentruje się na własnym panicznym lęku o syna, że w ogóle o nim zapomina. Ukochana rzuca się w wir życia towarzyskiego, a młoda terapeutka (Anna Kendrick) okazuje się bardziej zestresowana sytuacją niż jej pacjent.

Film wyprodukowali Evan Goldberg, Ben Karlin oraz Seth Rogen. Muzykę skomponował Michael Giacchino, twórca ścieżki dźwiękowej m.in. do serialu „Lost: Zagubieni”. W obrazie zagrali także: Serge Houde jako Richard Lerner, Andrew Airlie jako Dr. Ross, Matt Frewer jako Mitch Barnett, Philip Baker Hall jako Alan Lombardo, Donna Yamamoto jako Dr. Walderson, Sugar Lyn Beard jako Susan.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-1d4vty
ycipk-1d4vty
ycipk-1d4vty