Trwa ładowanie...
d36tgev

Przetrwanie

Najnowsze informacje
3.6
(45 głosów)
Oceń:
9
4
d36tgev

„Przetrwanie” (ang. The Grey) to amerykański film fabularny z 2012 w reżyserii Joe Carnahana. Scenariusz stworzony został na podstawie opowiadania Ghost Walker przez Joe Carnahana oraz Iana Mackenzie Jeffersa. Muzykę skomponował Marc Streitenfeld.

"Przetrwanie" to opowieść o grupie mężczyzn, pracujących przy rurociągach na Alasce, którzy w drodze powrotnej do domu rozbijają się samolotem. Na miejscu ginie 117 pasażerów, a tylko ośmiu udaje się przeżyć. Na skutym lodem odludziu, bez kontaktu ze światem, bez ciepłej odzieży i jedzenia każdy z nich musi się zmierzyć z siłami natury i samym sobą.

Uznani za zaginionych, ścigani przez stado wygłodniałych wilków, nie mieliby żadnych szans na przetrwanie, gdyby nie jeden z nich, Ottway. Jeszcze wczoraj chciał umrzeć, dziś będzie walczył, by przeżyć za wszelką cenę, a wszystko dla pewnej kobiety. W głównej roli Ottway’a występuje Liam Neeson, który miał już okazję współpracować z Carnahanem przy okazji filmowej wersji serialu "Drużyna A".

Film wyprodukowali Jules Daly, Joe Carnahan, Ridley Scott, Mickey Liddell. W obrazie poza Neesonem wystąpili: Dallas Roberts jako Hendrick, Frank Grillo jako Diaz, Dermot Mulroney jako Talget, Nonso Anozie jako Burke, Joe Anderson jako Flannery, Ben Bray jako Hernandez, James Badge Dale jako Lewenden.

Przetrwanie
Tytuł oryginalny

Grey, The

Gatunek

akcji, dramat, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

23.03.2012

Czas trwania

117 min.

Obsada

Podziel się opinią

9
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36tgev
d36tgev
d36tgev