Rocky - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Pierwszy z przebojowej serii. Zdobywca 3 Oscarów, w tym za najlepszy film (nominowany był w 10 kategoriach).
W 1976 r. widzowie wypełniali sale kinowe aby podziwiać nieznanego wówczas aktora o nazwisku Sylvester Stallone w roli, do której, jak się wydawało, był stworzony. Postać, którą wykreował na zawsze zapisała się w historii kina, a ze Stallone uczyniła gwiazdę pierwszej wielkości.
Jest to historia pewnego boksera z Filadelfii - Rocky'ego Balboa, który dostaje jedną szansę na milion w walce o miłość, szacunek do samego siebie i tytuł bokserskiego mistrza świata wagi ciężkiej. I wychodzi z tej walki zwycięsko.

Rocky Balboa, bokser bez sukcesów, mieszka w Filadelfii i zajmuje się egzekwowaniem długów. Cały czas uprawia boks, ale nikt oprócz Mickeya, jego eks-trenera, nie wierzy, że może coś w tym sporcie osiągnąć. Pewnego dnia promotorzy bokserskiego mistrza świata Apollo Creeda wpadają na pomysł walki bokserskiej o tytuł mistrzowski pomiędzy Apollem, a jakimś zupełnie nieznanym bokserem. Dla mało znanego boksera byłaby to jedyna w swoim rodzaju szansa zmierzenia się z mistrzem i zostania niezwykłym zwycięzcą. Po zapoznaniu się ze środowiskiem bokserskim Filadelfii promotorzy Apolla wybierają Rocky'ego...

Zobacz również:
Najlepsze filmy o boksie
Najlepsze filmy o sporcie

Tytuł oryginalny

Rocky

Gatunek

dramat, sportowy

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1976

Czas trwania

119 min.

Obsada
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne