wp

Rocky - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Pierwszy z przebojowej serii. Zdobywca 3 Oscarów, w tym za najlepszy film (nominowany był w 10 kategoriach).
W 1976 r. widzowie wypełniali sale kinowe aby podziwiać nieznanego wówczas aktora o nazwisku Sylvester Stallone w roli, do której, jak się wydawało, był stworzony. Postać, którą wykreował na zawsze zapisała się w historii kina, a ze Stallone uczyniła gwiazdę pierwszej wielkości.
Jest to historia pewnego boksera z Filadelfii - Rocky'ego Balboa, który dostaje jedną szansę na milion w walce o miłość, szacunek do samego siebie i tytuł bokserskiego mistrza świata wagi ciężkiej. I wychodzi z tej walki zwycięsko.

Rocky Balboa, bokser bez sukcesów, mieszka w Filadelfii i zajmuje się egzekwowaniem długów. Cały czas uprawia boks, ale nikt oprócz Mickeya, jego eks-trenera, nie wierzy, że może coś w tym sporcie osiągnąć. Pewnego dnia promotorzy bokserskiego mistrza świata Apollo Creeda wpadają na pomysł walki bokserskiej o tytuł mistrzowski pomiędzy Apollem, a jakimś zupełnie nieznanym bokserem. Dla mało znanego boksera byłaby to jedyna w swoim rodzaju szansa zmierzenia się z mistrzem i zostania niezwykłym zwycięzcą. Po zapoznaniu się ze środowiskiem bokserskim Filadelfii promotorzy Apolla wybierają Rocky'ego...

Tytuł oryginalny

Rocky

Gatunek

dramat, sportowy

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1976

Czas trwania

119 min.

Obsada
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
wp
wp