Trwa ładowanie...
dtaqx1d
Aktualności

Sequele 2009 cz. 1

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
plakat do filmu "The Ring"
plakat do filmu "The Ring"
dtaqx1d

Nastał Nowy Rok, co wcale nie oznacza, iż dystrybutorzy kinowi zaleją widzów nowymi propozycjami. Wręcz przeciwnie, szykuje się rok powrotów znanych i nie zawsze lubianych bohaterów.

W tej chwili trwają przygotowania do realizacji ponad 30 kontynuacji. W 2009 roku na duże ekrany powrócą m.in. Rambo oraz Obcy i Predator.

Oto lista sequeli, których możemy się spodziewać:

dtaqx1d

"Aliens vs Predator 3"
Trwają przygotowania do kolejnego starcia Obcych i Predatorów. Mimo, iż seria nie cieszy się zbyt wielkim powodzeniem u krytyków, widzom najwyraźniej się podoba. Druga część, wyreżyserowana przez braci Strause, zarobiła w 2007 roku w samych tylko Stanach Zjednoczonych 42 miliony dolarów. Istnieje szansa, iż przed kamery sequela powrócą bracia Strause.

"Rambo 5"
Studio Lionsgate wykupiło prawa do kolejnej części przygód niepokonanego Johna Rambo, którego do tej pory portretował Sylvester Stallone. Premiera filmu planowana jest na przełom 2009 i 2010 roku.

"Jack Ryan 5"
Szykuje się powrót jednego z najsłynniejszych szpiegów USA, Jacka Ryana. Za kamerą filmu ma stanąć Sam Raimi, a w główną postać zagra najprawdopodobniej Ryan Gosling.

"Alvin & The Chipmunks 2"
Powrócą również rozśpiewane wiewiórki, które po raz pierwszy pojawiły się na małym ekranie w kreskówce dla dzieci. Premiera planowana jest na przyszłą Gwiazdkę. Za kamerą filmu łączącego tradycyjny obraz z animacją stanęła Betty Thomas. W roli opiekuna niesfornych wiewiórek znów zobaczymy Jasona Lee. "Stigmata 2"
Miłośników horrorów zapewne ucieszy wiadomość, iż producenci z MGM planują nakręcić sequel "Stygmaty". Produkcją obrazu zajmie się twórca pierwszej części, Frank Mancuso Jr. Trwają poszukiwania scenarzystów.

dtaqx1d

"Cliffhanger 2: The Dam"
Najwyraźniej widzowie tęsknią za Slyem. Po reaktywacji Rambo i Rocky'ego być może aktor chciałby wrócić do thrillera "Na krawędzi". Oryginalny film powstał w 1993 roku, a zrealizował go Renny Harlin. Nie wiadomo jeszcze czy reżyser wróci przed kamerę kontynuacji.

"It's A Mad Mad Mad Mad Mad World: The Sequel"
Nie szybko, ale raczej na pewno wielbiciele komedii "Ten szalony, szalony świat" w reżyserii Stanleya Kramera z 1963 roku, zobaczą jej kontynuację. Kto tym razem znajdzie się w obsadzie filmu przygodowego o zwariowanych poszukiwaczach skarbów, na razie nie wiadomo.

"The Ring 3"
Trwają przygotowania do przeniesienia na duży ekran trzeciej części japońskiej serii horrorów "Ringu". Podobnie jak w przypadku sequela "The Ring", i tym razem za kamerą stanie Hideo Nakata.

"Open Season 2"
"Sezon na misia" znów zapanuje. Tym razem jednak jedynie dla kolekcjonerów płyt DVD. Premiera animowanej komedii o zwierzakach walczących z myśliwymi już od stycznia na półkach sklepowych.

"Final Destination 4"
David R. Ellis oszuka przeznaczenie po raz czwarty. Reżyser, który odpowiedzialny jest za drugi film z serii, postanowił wrócić do tematu śmierci mszczącej się na tych, którzy nie umarli w dla siebie przeznaczonym czasie.

dtaqx1d

Podziel się opinią

Share
dtaqx1d
dtaqx1d