Trwa ładowanie...
d33zj9p

Siódmy Syn

Najnowsze informacje
5.0
(4 głosy)
Oceń:
3
d33zj9p

W czasach kiedy czary, magia i legendy splatają się ze sobą, ostatni wojownik tajemniczego zakonu (laureat Oscara® JEFF BRIDGES „Prawdziwe męstwo” /True Grit/, „Iron Man”) wyrusza w podróż, aby odnaleźć przepowiadanego w proroctwach bohatera, któremu dane jest władać nadludzką siłą - ostatniego Siódmego Syna (BEN BARNES „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” /The Chronicles of Narnia: Prince Caspian/, „Gwiezdny pył” /Stardust/).

Wyrwany ze swojego spokojnego życia na farmie i nie zdający sobie do końca sprawy z roli, jaką przyszło mu wypełnić, Tom - Siódmy Syn podejmuje wraz ze swoim zaprawionym w bojach mentorem wyprawę, której celem jest pokonanie królowej ciemności (laureatka Złotego Globu JULIANNE MOORE, „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1” /The Hunger Games: Mockingjay Part 1”, „Wszystko w porządku” /The Kids Are All Right/) oraz jej armii zabójców o nadnaturalnej sile. Przez wieki ludzie chronieni byli przed siłami ciemności przez zakon szlachetnych wojowników spod znaku Sokoła. Ostał się z nich tylko jeden: Mistrz Gregory (Bridges), siwowłosy pogromca demonów o języku tak ciętym, jak jego miecz. Jako łowca wiedźm, onegdaj został uwiedziony przez ich królową (Moore), a jego największym błędem było okazanie jej litości... Teraz musi zapłacić za to wysoką cenę, ponieważ skrywane od lat mroczne sekrety zaczynają wychodzić na światło dzienne...

Królowa Wiedźm, Mateczka Malkin, po tym jak została zdradzona przez mężczyznę, którego kochała najmocniej, gnije w więzieniu, a jej żądza zemsty jest coraz silniejsza. Wschodzący właśnie Krwawy Księżyc wzmacnia tylko jej magiczną moc przeobrażania się, co pomoże jej wyrwać się w końcu z więziennych lochów. Dysząca żądzą zemsty Mateczka Malkin zwołuje swoją armię wiedźm, czarnoksiężników i wszelkiej maści postaci ciemności, aby wspólnymi siłami ukarać okrutny świat, który wyrzucił ich na margines. To ludzkość stworzyła tego potwora ...a teraz musi mu stawić czoła.

Jedyną nadzieją na pokonanie sił zła jest Tom, Siódmy Syn, rozdarty pomiędzy swoją wiekową powinnością a chęcią prowadzenia spokojnego, rodzinnego życia. On również skrywa mroczną tajemnicę ... Siły ciemności, z którymi ma się zmierzyć, są również cząstką jego samego, bowiem matka jego była również wiedźmą. Tom zdaje sobie jednak sprawę ze swojej powinności i wraz z Gregorym wyrusza na spotkanie z Królową Ciemności.

Posłuszeństwo Toma i jego oddanie zostają wystawione na próbę w momencie, kiedy zakochuje się w półwiedźmie Alice (ALICIA VIKANDER „Anna Karenina”, „Kochanek Królowej” /A Royal Affair/) wysłanej, aby zniweczyć ich działania. Coraz silniejsza wzajemna fascynacja zaprzysięgłych wrogów zmusza ich do dokonania wyboru pomiędzy miłością a powinnością. Czy zdecydują się zatem zaprzepaścić uczucie, czy też narazić swoich popleczników?

Dwie siły ścierają się ze sobą na drodze do nieuchronnej konfrontacji, która ma się rozegrać w sercu góry. Czy Mistrz Gregory pokona zło w wiedźmie Malkin, nie poddając się samemu sile ciemności? Czy to może Malkin okaże się silniejsza niż moc Zakonu Sokoła? Czy Alice zawalczy o swoje szczęście, czy też podda się dyktatowi swojego nieokiełznanego serca? Czy w końcu Tom pokona siły ciemności, pokazując tym samym prawdziwą moc Siódmego Syna?

Siódmy Syn
Tytuł oryginalny

Seventh Son, The

Gatunek

przygodowy, fantasy, familijny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2015

Data światowej premiery

23.01.2015

Czas trwania

102 min.

Obsada

Podziel się opinią

3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33zj9p
d33zj9p
d33zj9p