WP
WP

Smerfy 2 - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Smerfy 2” (ang. The Smurfs 2) to amerykański film aktorsko-animowany z 2013 roku. Ponownie ze Smerfami spotkał się reżyser Raja Gosnell, który w 2011 roku stworzył pierwszą część. Scenariusz napisało aż pięciu twórców: J. David Stem, David N. Weiss, Jay Scherick, David Ronn oraz Karey Kirkpatrick. Za produkcję odpowiada Jordan Kerner.

W drugiej części Gargamel tworzy smerfopodobne, złe skrzaty Vexy i Hackusa. Czarodziej ma nadzieję, że stworki zaszkodzą Smerfom. Na jego nieszczęście Smerfetka zna zaklęcie, które może przekształcić je w prawdziwe Smerfy. Aby jej przeszkodzić, Gargamel porywa ją do Paryża, gdzie niegdyś uznano go za największego czarnoksiężnika na świecie. Na pomoc zakładniczce ruszają niebiescy śmiałkowie pod wodzą Papy Smerfa. Towarzyszą im też życzliwi skrzatom ludzie – nowojorczycy Grace (Jayma Mays) i Patrick (Neil Patrick Harris).

W „Smerfach 2” większość z amerykańskiej obsady powróciła w kontynuacji. Wśród aktorów użyczających swoich twarzy znaleźli się Neil Patrick Harris, Jayma Mays i Hank Azaria w roli Gargamela. Głosów Smerfom użyczyli: Christina Ricci jako Vexy, J.B. Smoove – Hackus, Anton Yelchin – Ciamajda, Alan Cumming – Osiłek, Jonathan Winters - Papa Smerf, John Oliver – Laluś, Katy Perry – Smerfetka, Fred Armisen – Ważniak, George Lopez – Maruda.

W polskojęzycznej wersji pierwszych „Smerfów” usłyszeć można było m.in. Jerzego Stuhra, Małgorzatę Sochę i Andrzeja Gawrońskiego. Uwielbiane Smerfy powracają znowu ! W kolejnym filmie familijnym łączącym żywą akcję z animacją, komedii Smerfy 2, zły czarownik Gargamel tworzy kilka złośliwych Smerfopodobnych kreatur zwanych Naughties mając nadzieję, że pozwolą mu one posiąść pełną mocy, magiczną istotę Smerfów. Kiedy jednak odkrywa, że tylko prawdziwe Smerfy mogą dać mu to, czego pragnie i tylko sekretne zaklęcie znane Smerfetce może zamienić Naughties w Smerfy, Gargamel decyduje się porwać Smerfetkę i zabiera ją do Paryża, gdzie jako największy czarownik na świecie zostaje otoczony uwielbieniem milionów. Teraz Papa Smerf, Gapcio, Maruda i Laluś będą musieli powrócić do naszego świata, połączyć siły z przyjaciółmi Patrickiem i Grace Winslow i uratować Smerfetkę! Czy Smerfetka, która zawsze czuła się inna, nawiąże relacje z Naughties - Vexy i Hackusem? Czy Smerfom uda się przekonać ją, że ich miłość do niej
jest prawdziwa?

Tytuł oryginalny

Smurfs 2, The

Gatunek

animowany, familijny, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

02.08.2013

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP