Trwa ładowanie...
dpt4i36

Stacja Warszawa

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
dpt4i36

Sześć splecionych historii składa się na panoramę obyczajową i niepokorny portret współczesnej Warszawy i jej mieszkańców. Igła to były więzień, któremu zwiduje się Matka Boska. Przeżył nawrócenie i pragnie zbawiać ludzi. W swej wędrówce po Warszawie spotyka kolejnych bohaterów: Marcina – wyglądającego na nieśmiałego biznesmena, ofiarę mobbingu, Lucy –pracującą w sex shopie marzycielkę, Filipa - nastolatka pragnącego wyrwać się z rodzinnej wsi, Jurka - zgorzkniałego alkoholika, który przegrał swoje życie oraz Monikę - korporacyjną singielkę. Łączy ich samotność, wyobcowanie charakterystyczne dla mieszkańców współczesnych metropolii. Każde z nich przeżywa coś w rodzaju przebudzenia. Może to być przerwanie pasma upokorzeń, odruch współczucia wobec obcej osoby, próba samobójstwa, lub... morderstwo. Jednocześnie wszystkim bohaterom przyszło żyć w mieście, na którym cieniem położył się krzyż.

„Stacja Warszawa” to film nietypowy, ponieważ jest dziełem zbiorowym. Grupę autorów tworzą absolwenci Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy: Maciej Cuske, Kacper Lisowski, Nenad Miković, Mateusz Rakowicz i Tymon Wyciszkiewicz. W pracach scenariuszowych brał udział także Piotr Subbotko. Wszyscy mają solidny dorobek filmowy, ale „Stacja Warszawa” stanowi ich wspólny debiut pełnometrażowy.

W filmie zagrali wybitni polscy aktorzy, tacy jak m.in.: Marta Lipińska, Eryk Lubos, Łukasz Simlat, Zbigniew Zamachowski.

Autorem zdjęć jest Arkadiusz Tomiak, jeden z najbardziej uznanych polskich operatorów.

Stacja Warszawa
Tytuł oryginalny

Stacja Warszawa

Gatunek

dramat, obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

28.03.2014

Czas trwania

90 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpt4i36
dpt4i36
dpt4i36