Trwa ładowanie...
dbppjkt

Szybcy i Wściekli 6

Najnowsze informacje
4.0
(2 głosy)
Oceń:
7
1
dbppjkt

„Szybcy i Wściekli 6” (ang. Fast & Furious 6) to amerykański film akcji z 2013 roku. To już szósta część znanej serii. Reżyserii podjął się ponownie Justin Lin, zaś scenariusz napisał Chris Morgan. Za produkcję odpowiadają Neal H. Moritz, Vin Diesel oraz Clayton Townsend. Muzykę skomponował Lucas Vidal.

W nowej części "Szybkich i wściekłych" bohaterowie cyklu, w tym Don i Brian rozjechali się po świecie, ale nie potrafią sobie ułożyć życia. Najbardziej doskwiera im niemożność powrotu do domu. Na skoku w Rio ekipa Doma (Vin Diesel) i Briana (Paul Walker) zarobiła 100 milionów dolarów. Niestety, jako ścigani przez prawo, nie mogą wrócić do kraju. Tymczasem gliniarz Hobbs (Dwayne Johnson) ściga po całym świecie inną grupę przestępców. Jej szefowi Owenowi Shaw pomaga bezwzględna kobieta o imieniu... Letty (Michelle Rodriguez). Ta właśnie Letty, była dziewczyna Doma, która podobno zginęła w wypadku dawno temu.

Nie ma innej możliwości pokonania Owena, niż dorwanie go gdzieś w terenie, przy pomocy świetnych, nie bojących się ryzyka kierowców. Dlatego Hobbs prosi Doma i jego ludzi o pomoc. Zapłata? Pełne uwolnienie od ciążących na nich zarzutów. Ale nikt nie przypuszcza, że jeśli Shawa uda się schwytać, to będzie to dopiero początek...

W filmie w rolach głównych wystąpili: Vin Diesel jako Dominic Toretto, Jordana Brewster - Mia Toretto, Dwayne Johnson - Luke Hobbs, Michelle Rodriguez – Letty, Gina Carano - Agentka DSS-u, Paul Walker - Brian O'Conner, Tyrese Gibson - Roman Pearce, Luke Evans - Owen Shaw.

Seria filmów składa się z następujących części: „Szybcy i wściekli” (2001), „Za szybcy, za wściekli” (2003), „Szybcy i wściekli: Tokio Drift” (2006), „Szybko i wściekle” (2009) oraz „Szybcy i wściekli 5” (2011).

Podziel się opinią

7
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbppjkt
dbppjkt
dbppjkt