Trwa ładowanie...
dmfajfo

Teen Wolf

Najnowsze informacje
5.0
(4 głosy)
Oceń:
2
dmfajfo
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

"Teen Wolf" to amerykański film komediowy z elementami fantasy z 1985 roku w reżyserii Roda Daniela. W filmie występuje Michael J. Fox, który pewnego dnia odkrywa, że jego rodzina ma dosyć niezwykły rodowód.

Teen Wolf – produkcja

Scenariusz do "Teen Wolf" był jednym z pierwszych, które napisał przez Jepha Loeb. Scenarzysta został zatrudniony do napisania filmu, ponieważ studio, po zaskakującym sukcesie filmu "Dziewczyna z doliny", chciało zrobić komedię, której koszty byłyby bardzo niskie (koszty produkcji "Teen Wolf" wyniosły około 1 miliona dolarów) i zajmuje bardzo mało czasu na filmowanie. Projekt został zaakceptowany przez wytwórnię, gdy Michael J. Fox przyjął główną rolę.

Logo maskotki bobra użyte w filmie to logo Oregon State University Beavers, używane przez uniwersytet w tamtym czasie.

Teen Wolf – fabuła

Scott Howard (Michael J. Fox) jest 17-letnim uczniem szkoły średniej, który ma dość bycia przeciętnym. Mieszkając w małym miasteczku w Nebrasce, jego jedynym światełkiem w tunelu jest jest granie w drużynie koszykarskiej jego szkoły. Główny bohater sekretnie wzdycha do pięknej Pameli Wells, która spotyka się ze jego rywalem Mickiem.

Jednak pewnego wieczoru wszystko się zmienia, kiedy Scott niespodziewanie przechodzi dziwną przemianę. Nagle staje się najbardziej lubianym chłopakiem w szkole, co bardzo nie podoba się Mickowi.

Teen Wolf – obsada

W roli głównej filmu "Teen Wolf" zobaczymy Michaela J. Foxa, czyli aktora najbardziej znanego z roli Marty'ego McFly'a z kultowej trylogii "Powrót do Przyszłości".

Jego ekranową wybrankę zagrała Lorie Griffin, która po filmie "Teen Wolf" pojawiła się tylko w dwóch innych produkcjach: "Obóz cheerleaderek" (1988) oraz horrorze "Sandman" (1993).

Teen Wolf – ciekawostki

  • W roku 2011 powstał serial Teen Wolf, którego fabuła lekko inspirowana filmem z 1985. Serial Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak wyprodukowała stacja MTV.
  • Film "Teen Wolf" nie spodobał się Michaelowi J. Foxowi tak bardzo, że odmówił zagrania w sequelu.
  • Cała produkcja "Teen Wolf" zajęła tylko dwadzieścia jeden dni.
  • Postać Lisy Marconi była oparta na jednej z koleżanek scenarzysty "Teen Wolfa".
Teen Wolf
Tytuł oryginalny

Teen Wolf

Gatunek

komedia, fantastyka

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

1985

Data światowej premiery

23.08.1985

Czas trwania

92 min.

Obsada

Podziel się opinią

2
dmfajfo

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmfajfo
dmfajfo
dmfajfo