Trwa ładowanie...
dqroilq

The last full measure (2018)

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
dqroilq
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

"The last full measure" to dramat wojenny z udziałem gwiazd takich jak Samuel L. Jackson, Christopher Plummer i Sebastian Stan.

The last ful measure – fabuła

Akcja filmu "The last full measure" dzieje się 34 lata po tragicznych wydarzeniach z 1966 roku podczas działań w ramach wojny w Wietnamie. Głównym bohaterem filmu jest Scott Huffman, młody oficer śledczy z Pentagonu, który podejmuje się walki o pośmiertne przyznanie Medalu Honoru sanitariuszowi Sił Powietrznych USA, Williamowi Pitsenbargerowi. Inicjatorami przedsięwzięcia są weterani wojny wietnamskiej pod wodzą ojca Williama, Franka Pitsenbargera.

Oficer Huffman przedstawia Kongresowi historię młodego chłopaka, który podczas jednej z najkrwawszych zasadzek na amerykańskich żołnierzy uratował życie ponad 60 ludziom, pozwalając im uciec i osłaniając ostatni odlatujący z pola walki helikopter wojskowy. Sam William Pitsenbarger poległ w bitwie godzony pociskami nieprzyjaciela. Drugim dnem śledztwa Huffmana jest ustalenie, dlaczego odznaczenia nie nadano wcześniej. Na jaw wychodzą zapomniane już układy i akty korupcji na wysokich szczeblach władzy.

W filmie "The last full measure" oprócz podniosłych przemówień przed Kongresem i toczącego się współcześnie śledztwa, nie brakuje flashbacków ilustrujących przebieg działań młodego sanitariusza podczas jednej z najkrwawszych akcji wojny wietnamskiej.

The last full measure – ciekawostki

  • Pierwotną datą wydania filmu "The last full measure" był rok 2014, jednak na jakiś czas wstrzymano produkcję, wznowioną w 2017 roku,
  • Zdjecia kręcono zarówno na terenie USA, w Atlancie, Los Angeles i Waszyngtonie, jak i w Kanchanaburi w Tajlandii oraz w Puerto Viejo de Sarapiquí na Kostaryce,
  • Początkowo w roli amerykańskiego sanitariusza Sił Powietrznych obsadzono Granta Gustina, jednak ostatecznie zagrał go Jeremy Irvine.

Zobacz więcej najlepszych filmów wojennych 2018.

The last full measure (2018)
Tytuł oryginalny

The last full measure

Gatunek

dramat wojenny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2018

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqroilq
dqroilq
dqroilq