Trwa ładowanie...
d1dvhuv

Thomas Kretschmann

Najnowsze informacje
4.7
(39 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Dessau, Niemcy (wówczas NRD)

Filmografia:
d1dvhuv

Thomas Kretschmann urodził się w NRD. Od dzieciństwa świetnie pływał, przyjęto go do szkoły pływackiej, kształcącej kadrę pływacką Niemiec Wschodnich. Został zakwalifikowany do udziału w igrzyskach olimpijskich w 1980 roku, jednak, ze względu na komunistyczny bojkot Niemiec, nie mógł się na nich pojawić, co położyło kres jego sportowej karierze.

Kretschmann zrozumiał wkrótce, że w NRD nie ma żadnych szans rozwoju i uciekł z kraju. Pieszo przedarł się przez cztery granice, w końcu dotarł do Republiki Federalnej Niemiec. Miał osiemnaście lat i był zdany na własne siły.

Chcąc zrealizować swe marzenia o aktorstwie, wstąpił do cenionej Schillentheater Company, gdzie występował w licznych niemieckich sztukach. Wkrótce zadebiutował na planie filmowym, grając – między innymi - w niezwykle udanym filmie Das Boot. Udział w licznych niemieckich filmach doprowadził go w końcu do Hollywood, dokąd się przeprowadził i gdzie obecnie mieszka. Pojawił się w filmach, takich jak Królowa Margot w reżyserii Patrice Chereau, U571 wyreżyserowanym przez Jonathana Mostowa i Prince Valliant, nakręconym przez Anthony’ego Hickoxa. W tym roku ujrzymy go w The Knights of the Quest i Pianiście Romana Polańskiego

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dvhuv
d1dvhuv
d1dvhuv