Trwa ładowanie...
d4cdk7k

Tye Sheridan

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Elkhart, Teksas, USA

Filmografia:
d4cdk7k
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Tye Sheridan to amerykański aktor urodzony w Elkhart w stanie Teksas. Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola Cyklopa/Scotta Summersa w serii filmów X-Men, jednak zasłynął także postacią Wade'a Wattsa w filmie "Player One". Pojawił się też w takich produkcjach jak "Drzewo życia", "Uciekinier", "Joe" czy "Więzienny eksperyment".

Tye Sheridan - życiorys

Tye Sheridan urodził się 11 listopada 1996 roku w Elkhart w amerykańskim stanie Teksas. Jego matka, Stephanie Sheridan, jest właścicielką salonu piękności, natomiast ojciec jest pracownikiem firmy kurierskiej. Aktor ma młodszą siostrę, Madison. Początkowo Tye Sheridan uczęszczał do Elkhart Independent School District, jednak po rozpoczęciu kariery filmowej, z racji braku czasu, pobierał już lekcje na planie poszczególnych produkcji. Ostatecznie aktor został absolwentem szkoły średniej, jednak z racji licznych aktywności zawodowych nigdy nie podjął studiów wyższych.

Tye Sheridan - kariera

Debiutem Tye Sheridana była rola w filmie Terrence'a Malicka "Drzewo życia", gdzie młody aktor wcielił się w rolę Steve O'Briena. Rok później aktor pojawił się w produkcji "Uciekinier", a później także w obrazach "Joe", "Rozrywka", "Więzienny eksperyment" czy "Mroczny zakątek". Prawdziwym przełomem w jego karierze była natomiast rola Scotta Summersa w filmie "X-Men: Apocalypse", po udziale w którym stał się ogólnoświatową sensacją i jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów młodego pokolenia. Była to dla niego także przepustka do dalszych sukcesów w amerykańskim show biznesie.

W kolejnych latach ukazywały się na rynku kolejne filmy z udziałem Tye Sheridana, między innymi "Żółtodzioby", "Player One", "Góra" i "Grass Stains", które ugruntowały jego pozycję w amerykańskim przemyśle filmowym. W 2019 roku Tye Sheridan kolejny raz powrócił natomiast na plan produkcji o przygodach mutantów pod wodzą Charlesa Xaviera. W głośnej produkcji "X-Men: Mroczna Phoenix" ponownie wcielił się w rolę Cyklopa, a film okazał się dużym hitem komercyjnym. Role Tye Sheridana przyniosły mu też kilkanaście wyróżnień i nagród, które zapewniły mu popularność i zainteresowanie mediów.

Tye Sheridan - nagrody, nominacje

Za swoje role Tye Sheridan otrzymał łącznie kilkanaście nagród i nominacji. Jego pierwsza nominacja miała miejsce w 2012 roku, gdy za rolę w filmie "Drzewo życia" wyróżniono go wraz z resztą obsady, natomiast rok później otrzymał swoją pierwszą nagrodę dla najlepszego młodego aktora za rolę w produkcji "Joe". Ponadto doceniono jego rolę w filmie "Uciekinier", za którą otrzymał trzy nagrody na różnych amerykańskich festiwalach. W późniejszych latach był kilkukrotnie nominowany do Critics' Choice Movie Awards, Empire Awards i MTV Movie & TV Awards. Aktor cieszył się też dużym zainteresowaniem mediów plotkarskich, co było spowodowane jego popularnością wśród nastoletnich fanów i fanek.

Tye Sheridan - życie prywatne

Tye Sheridan urodził się w Elkhart i tam dorastał. W przeszłości spekulowano na temat jego romansu z Sophie Turner, aktorką młodego pokolenia, jednak żadne z nich nie potwierdziło tych doniesień. Aktor stara się trzymać swoje życie prywatne w tajemnicy, dlatego na temat ewentualnej dziewczyny Tye Sheridana praktycznie nic nie wiadomo. Tye Sheridan ma 171 cm wzrostu i w listopadzie 2018 roku skończył 22 lata.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cdk7k
d4cdk7k
d4cdk7k