Trwa ładowanie...
d19n8x6
d19n8x6

Tylko Bóg wybacza - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Tylko Bóg wybacza” (ang. Only God Forgives) to duńsko-francuski dramat kryminalny z 2013 roku w reżyserii Nicolasa Windinga Refna, który jest także autorem scenariusza. Refn współpracował wcześniej z Goslingiem na planie filmu "Drive". Muzykę skomponował Cliff Martinez, a za produkcję odpowiadają Matthew Read, Lene Børglum oraz Johnny Andersen.

Film startuje w konkursie o Złota Palmę na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Obraz nakręcono w Bangkoku w Tajlandii.

Julian (Ryan Gosling) w Bankoku jest właścicielem klubu, w którym prowadzi nie do końca legalne interesy. Kiedy jego brat Billy zostaje zamordowany, życie Juliana radykalnie się zmienia. Ich matka (Kristin Scott Thomas) oczekuje, że młodszy syn odnajdzie zabójców brata i go pomści. Mężczyzna – mimo oporów i wątpliwości – postanawia dotrzeć do człowieka, który prawdopodobnie stoi za śmiercią Billy'ego. Wie tylko, że w ciemnych zaułkach miasta nazywają go Aniołem Zemsty.

W filmie „Tylko Bóg wybacza” w rolach głównych wystąpili: Kristin Scott Thomas jako Jenna, Ryan Gosling – Julien, Vithaya Pansringarm – Chang, Yayaying – Mai, Oak Keerati – Porter, Gordon Brown – Gordon, Tom Burke – Billy, Joe Cummings - Klient w barze. Oryginalnie Luke Evans był obsadzony w głównej roli, ale musiał zrezygnować z powodu kolidowania terminów z filmem "Hobbit: Niespodziewana podróż". Zastąpił go Ryan Gosling.

Tytuł oryginalny

Only God Forgives

Gatunek

dramat, kryminał, thriller

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

14.06.2013

Czas trwania

90 min.

Obsada
d19n8x6

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

d19n8x6
d19n8x6