ycipk-4182rv
ycipk-4182rv

U niej w domu - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„U niej w domu” (fr. Dans la maison, tytuł międzynarodowy - In the house) to francuski thriller z 2012 roku w reżyserii François Ozona, który jest także autorem scenariusza. Obraz wyprodukowali Eric Altmeyer, Nicolas Altmeyer oraz Claudie Ossard, zaś muzykę skomponował Philippe Rombi.

Życie Germain’a (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza, zmieni się, gdy poznał 16-letniego Claude’a. Chłopak postanawia wkroczyć w życie rodziny szkolnego kolegi i opisywać wszystko, co uda mu się podejrzeć w cudzym domu. Relacja nauczyciela i ucznia przeistacza się w nietypową przyjaźń. Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów. Mężczyzna pokazuje intymne opowieści Claude’a żonie i wspólnie ulegają fascynacji niezwykłym talentem chłopaka.

Kolejne dni spędzone przez 16-stolatka z obcą rodziną prowadzą do coraz większej bliskości z atrakcyjną matką szkolnego kolegi (Emmanuelle Seigner). Niebezpieczna gra nauczyciela i ucznia wymyka się spod kontroli, kiedy spisywana na papierze fikcja zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością.

W filmie „U niej w domu” w rolach głównych wystąpili: Kristin Scott Thomas jako Jeanne Germain, Emmanuelle Seigner - Esther Artole, Ernst Umhauer - Claude Garcia, Fabrice Luchini – Germain, Diana Stewart - Kobieta w domu opieki, Denis Menochet - Rapha Artole senior, Bastien Ughetto - Rapha Artole junior, Jean-François Balmer – Dyrektor.

Tytuł oryginalny

Dans la maison

Gatunek

mystery, thriller

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

24.05.2013

Czas trwania

105 min.

Obsada
ycipk-4182rv
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-4182rv
ycipk-4182rv