Trwa ładowanie...
d3l1o3a

U niej w domu

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3l1o3a

„U niej w domu” (fr. Dans la maison, tytuł międzynarodowy - In the house) to francuski thriller z 2012 roku w reżyserii François Ozona, który jest także autorem scenariusza. Obraz wyprodukowali Eric Altmeyer, Nicolas Altmeyer oraz Claudie Ossard, zaś muzykę skomponował Philippe Rombi.

Życie Germain’a (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza, zmieni się, gdy poznał 16-letniego Claude’a. Chłopak postanawia wkroczyć w życie rodziny szkolnego kolegi i opisywać wszystko, co uda mu się podejrzeć w cudzym domu. Relacja nauczyciela i ucznia przeistacza się w nietypową przyjaźń. Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów. Mężczyzna pokazuje intymne opowieści Claude’a żonie i wspólnie ulegają fascynacji niezwykłym talentem chłopaka.

Kolejne dni spędzone przez 16-stolatka z obcą rodziną prowadzą do coraz większej bliskości z atrakcyjną matką szkolnego kolegi (Emmanuelle Seigner). Niebezpieczna gra nauczyciela i ucznia wymyka się spod kontroli, kiedy spisywana na papierze fikcja zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością.

W filmie „U niej w domu” w rolach głównych wystąpili: Kristin Scott Thomas jako Jeanne Germain, Emmanuelle Seigner - Esther Artole, Ernst Umhauer - Claude Garcia, Fabrice Luchini – Germain, Diana Stewart - Kobieta w domu opieki, Denis Menochet - Rapha Artole senior, Bastien Ughetto - Rapha Artole junior, Jean-François Balmer – Dyrektor.

U niej w domu
Tytuł oryginalny

Dans la maison

Gatunek

mystery, thriller

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

24.05.2013

Czas trwania

105 min.

Obsada
d3l1o3a

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l1o3a
d3l1o3a
d3l1o3a