Trwa ładowanie...
dwpxk2y

Vincent D’Onofrio

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Nowy Jork, USA

Filmografia:

Szczek! (2001) (Malcolm)

dwpxk2y

Imponujący dorobek Vincenta D’Onofrio odzwierciedla fascynację aktora wszystkim, co prowokuje i inspiruje. Sześć głównych ról plus nominacja do nagrody Emmy - w ciągu ostatnich trzech lat - to dowód na to, że D'Onofrio - jest zaliczany do grona najlepszych aktorów swojego pokolenia. Jego najnowsze filmy to: "Happy Accidents" Brada Andersona z Marisą Tomei, “Steal this Movie!" z Janeane Garofolo oraz artystyczny obraz “Claire Dolan". Niedawno na ekranach amerykańskich kin pojawiły się kolejne produkcje z jego udziałem: "Dangerous Lives of Altar Boys" z Jodie Foster, "The Stalton Sea" z Valem Kilmerem oraz "Chelsea Walls" - reżyserski debiut Ethana Hawke.

D’Onofrio ma w swoim dorobku artystycznym wiele ciekawych ról. Pamiętamy go z takich produkcji jak: “Trzynaste piętro", “The Velocity of Gary" z Salmą Hayek i Thomasem Jane, komedii science-fiction "Faceci w czerni", "Mystic Pizza" z Julią Roberts, "Feeling Minnesota", "JFK", "Za wcześnie umierać" ("Dying Young"), "Mr. Wonderful", "Ed Wood", "Gracz" (The Player"), "Dziwne dni" ("Strange Days"), "Pełny magazynek" ("Full Metal Jacket") Stanleya Kubricka czy "Celi", gdzie partnerowała mu Jennifer Lopez.

D’Onofrio jest także aktorem telewizyjnym i zagrał w kilku serialach: "The Red Sneaker" w reżyserii Gergory Hinesa i Dempsey'a Pappiona oraz “That Championship Season". W 1998 roku otrzymał nominację do nagrody Emmy za kreację w jednym z odcinków serialu "Homicide: Life on the Streets."(Wydział zabójstw: życie na ulicy). Niedawno dołączył do obsady popularnego serialu kryminalnego "Law & Order: Criminal Intent".

Jest także producentem filmu “The Whole Wide World" i odtwórcą głównej roli - Roberta E. Howarda. Film został uznany za najlepszy obraz na festiwalu filmowym w Seattle, zaś aktorowi przyniósł nagrodę w kategorii: najlepszy aktor. Vincent D'Onofrio wystąpił także na Broadwayu w nowej inscenizacji znanej sztuki Sama Sheparda "The Tooth of Crime (Second Dance)."

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwpxk2y
dwpxk2y
dwpxk2y