Trwa ładowanie...
d4cdk7k

W ciemność Star Trek

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d4cdk7k

„W ciemność Star Trek” (ang. Star Trek Into Darkness) to amerykański film science-fiction z 2013 roku w reżyserii J.J. Abramsa, twórcy poprzedniego „Star Treka” oraz słynnych seriali, np. „Lost” czy „Fringe”. Scenariusz napisali Damon Lindelof, Alex Kurtzman i Roberto Orci, odwołując się do serii "Star Trek" Gene'a Roddenberry'ego. Muzykę skomponował ponownie Michael Giacchino.

Kiedy załoga USS Enterprise zostaje sprowadzona na Ziemię, znajduje świat pogrążony w kryzysie. Niepowstrzymana siła, której źródłem jest ich własna organizacja, rozsadziła kosmiczną flotę i zamieniła w pył wszystkie jej ideały. Mając osobiste porachunki do wyrównania, kapitan Kirk organizuje pościg do rozdartego wojną świata, by schwytać człowieka będącego jednoosobową bronią masowego rażenia. Tak rozpoczyna się epicka rozgrywa szachów na śmierć i życie, w której miłość zostanie wystawiona na próbę, przyjaźń zostanie zerwana, ofiary będą musiały zostać poniesione przez jedyną rodzinę, jaka pozostała Kirkowi – jego załogę.

Głównym czarnym charakterem filmu jest Khan, który zapisał się w pamięci fanów kultowej serii jako jeden z największych wrogów załogi Enterprise. To superczłowiek po modyfikacjach genetycznych, tyran. Pracuje w Gwiezdnej Flocie, ale w końcu staje przeciwko niej. Ma ku temu swoje powody. Po dwóch atakach terrorystycznych: jednym w Londynie, drugim w Stanach Zjednoczonych, nasi bohaterowie muszą go złapać. To zadanie niebywale trudne.

Khan jako terrorysta zagraża istnieniu ludzkości. To człowiek obdarzony niewyobrażalną siłą fizyczną. Jest niezwykle niebezpieczny: zarówno jako byt fizyczny, jak i poprzez różnego rodzaju technologie i broń, której używa. Jest również mistrzem psychologii. Manipuluje ludźmi dookoła tak, by osiągnąć swój cel.

Polskie tłumaczenie tytułu „W ciemność Star Trek” spotkało się z ostrą krytyką fanów serii, porównywane jest z innymi absurdalnymi polskimi tłumaczeniami jak np. „Wirujący seks”. Fani zarzucili polskiemu dystrybutorowi przekręcenie tytułu poprzez wstawienie przed właściwym tytułem jakim jest „Star Trek” podtytułu „w ciemność”.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Chris Pine jako James T. Kirk, Zoe Saldana - Nyota Uhura, John Cho - Hikaru Sulu, Anton Yelchin - Pavel Chekov, Zachary Quinto – Spock, Simon Pegg – Scotty, Karl Urban – Bones, Alice Eve - Dr Carol Marcus.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cdk7k
d4cdk7k
d4cdk7k