Trwa ładowanie...
d2vp5zj

Weronika Książkiewicz

Najnowsze informacje
3.5
(1417 głosów)
Oceń:
d2vp5zj

Polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Znana głównie z ról w popularnych, polskich serialach.

Weronika Książkiewicz urodziła się 21 marca 1981 roku w Moskwie. Jej ojciec jest Rosjaninem a matka Polką. Uczęszczała do XX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu do klasy o profilu teatralnym. W 2005 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Chodziła również do szkoły baletowej i ćwiczyła gimnastykę artystyczną.

Występowała w wielu popularnych serialach takich jak: „Samo życie”, „Zakręcone” czy „Prawo Miasta”. W tym ostatnim zagrała Jagę, dziewczynę skomplikowaną psychologicznie. Zagrała także m.in. w serialach: „Lokatorzy” (jako Małgosia), „Stacyjka” (jako Iga),”Plebania” (jako Ola), „Glina” (jako sąsiadka Grzelaka). W 2008 roku dostała rolę w polskiej „Brzyduli”. Wcieliła się w postać supermodelki Klaudii, zakochanej po uszy w Marku Dobrzańskim (Filip Bobek).

Książkiewicz pojawiła się także na dużym ekranie m.in. w filmach: „Karol. Człowiek który został Papieżem” (jako pani Waechter), „Rozmowy nocą” czy „Mała Moskwa”.

Na co dzień Weronika jest aktorką Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi. W 2005 roku otrzymała nagrodę XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych za przedstawienie "Łoże" Sergia Belbela w Łodzi.

W grudniu 2008 roku wzięła udział w sesji fotograficznej dla magazynu Playboy.

Książkiewicz w 2008 roku brała udział w II edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Odpadła w 8 odcinku, zajmując 5 miejsce. Uczestniczyła też w tym samym roku w pierwszych edycjach programów „Fort Boyard” oraz „Ranking Gwiazd”. Od 8 marca 2009 roku miała wystąpić w 9. edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Już w pierwszym odcinku zrezygnowała z udziału w konkursie z powodów zdrowotnych.

Weronika Książkiewicz 18 stycznia 2010 roku urodziła syna, Borysa Aleksandra. Ojcem dziecka jest Krzysztof Latek.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vp5zj
d2vp5zj
d2vp5zj