WP
WP

Wieczór gier - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wieczór gier" to amerykańska czarna komedia Youtube.com - stopklatki
Podziel się

Wieczór gier to amerykańska czarna komedia z Rachel McAdams i Jasonem Batemanem w rolach głównych. Scenariusz Marka Pereza z mnóstwem twistów zrealizowali John Francis Daley oraz Jonathan Goldstein.

Wieczór gier – opis fabuły

Małżonkowie, Annie i Max, to miłośnicy planszówek, dlatego raz w tygodniu spotykają się z grupą przyjaciół, by pograć w różne gry. Prym wiodą oczywiście Annie i Max. Film opisuje jedno z takich spotkań, kiedy brat Maxa, Brooks, postanawia zorganizować interaktywną zabawę, w której wezmą udział aktorzy przebrani za agentów federalnych czy policjantów. Niestety, Brooks naprawdę zostaje porwany, a Annie, Max oraz ich przyjaciele – Ryan, jego dziewczyna Sarah, Michelle i Kevin – nie wiedzą, czy biorą udział w grze, czy rozwiązują prawdziwą kryminalną zagadkę.

Wieczór gier – ciekawostki

WP
  • Początkowo "Wieczór gier" miał mieć premierę 14 lutego 2018 roku, jednak Warner Bros. Studio przesunął datę pierwszej projekcji;
  • Przed rozpoczęciem zdjęć aktorzy urządzili sobie wieczór gier, aby móc lepiej się poznać;
  • "Wieczór gier" to drugi film, w którym razem wystąpili Jason Bateman i Rachel McAdams. Pierwszym był "Stan gry" (2009);
  • Jesse Plemons i Billy Magnussen pojawili się w serialu "Black Mirror" w odcinku "U.S.S. Callister";
  • W "Wieczorze gier" pojawiają się nawiązania do "Gry pozorów" (1992), "Pulp Fiction" (1994), "Lęku pierwotnego" (1996), "Więźnia nienawiści" (1998), "Matrixa" (1999), "Szóstego zmysłu" (1999), "Shreka" (2001) czy "Piły" (2004).

Zobacz: Najlepsze komedie 2018

Tytuł oryginalny

Game night

Gatunek

czarna komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

15.02.2018

Data polskiej premiery

09.03.2018

Czas trwania

100 min.

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP