Trwa ładowanie...
d3rwpdt

Shrek

Najnowsze informacje
4.5
(8682 głosy)
Oceń:
8
2
d3rwpdt

Scenariusz filmu "Shrek" oparty został na książce dla dzieci autorstwa Williama Steiga.

Główny bohater - Shrek jest niezbyt urodziwym zielonym ogrem, wiodącym spokojny i beztroski żywot starego kawalera, gdzieś na baśniowym bagnie. Ten niezdarny i posiadający swoiste pojęcie higieny bohater jest zadowolony ze swojego życia do momentu, gdy nagle w jego chacie zaczynają pojawiać się postacie znane z rozmaitych bajek.

Na ukochanym bagnie Shreka robi się coraz ciaśniej i głośniej i nie zanosi się na to, by w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Okazuje się, że za całym zamieszaniem stoi zły lord, który ma dla Shreka arcytrudne zadanie. Trzeba uwolnić pewną księżniczkę z rąk strasznego smoka...

"Shrek" jest przewrotną, antydisneyowską z założenia, baśnią z morałem, postmodernistyczną zabawą ogólnie znanymi ikonami pop kultury i wreszcie mistrzowską animacją zrealizowaną przez komputerowych czarodziei z wytworni PDI/Dream Works.

W wersji oryginalnej głosu bohaterom użyczyli między innymi Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz i John Lithgow. W wersji polskiej usłyszymy Zbigniewa Zamachowskiego, Jerzego Stuhra i innych.

Podziel się opinią

8
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rwpdt
d3rwpdt
d3rwpdt