Trwa ładowanie...
d5qrv5g
d5qrv5g

Shrek - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Scenariusz filmu "Shrek" oparty został na książce dla dzieci autorstwa Williama Steiga.

Główny bohater - Shrek jest niezbyt urodziwym zielonym ogrem, wiodącym spokojny i beztroski żywot starego kawalera, gdzieś na baśniowym bagnie. Ten niezdarny i posiadający swoiste pojęcie higieny bohater jest zadowolony ze swojego życia do momentu, gdy nagle w jego chacie zaczynają pojawiać się postacie znane z rozmaitych bajek.

Na ukochanym bagnie Shreka robi się coraz ciaśniej i głośniej i nie zanosi się na to, by w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Okazuje się, że za całym zamieszaniem stoi zły lord, który ma dla Shreka arcytrudne zadanie. Trzeba uwolnić pewną księżniczkę z rąk strasznego smoka...

"Shrek" jest przewrotną, antydisneyowską z założenia, baśnią z morałem, postmodernistyczną zabawą ogólnie znanymi ikonami pop kultury i wreszcie mistrzowską animacją zrealizowaną przez komputerowych czarodziei z wytworni PDI/Dream Works.

d5qrv5g

W wersji oryginalnej głosu bohaterom użyczyli między innymi Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz i John Lithgow. W wersji polskiej usłyszymy Zbigniewa Zamachowskiego, Jerzego Stuhra i innych.

Zobacz inne Filmy dla dzieci
Zobacz również: Komedie śmieszne do łez - TOP 10

d5qrv5g

Podziel się opinią

Share
d5qrv5g
d5qrv5g
d5qrv5g