Trwa ładowanie...
d3eb2iv

Wojna domowa

Najnowsze informacje
3.4
(40 głosów)
Oceń:
1
d3eb2iv

Stephanowi Elliottowi udało się przenieść na ekran błyskotliwy dowcip Noel Cowarda. Nie brak tu iskrzących dialogów i pysznych konwersacji. To prawdziwa uczta dla wyrafinowanego ucha.

Dodajmy tu znakomite aktorstwo Kristin Scott Thomas, brytyjsko-arystokratycznego Colina Firtha i co raz ciekawszą artystycznie Jessikę Biel. Gdy jeszcze dołożyć do tego postaci drugoplanowe jak choćby Kris Marshall grający lokaja, dostajemy pełną humor i elegancji ekranizację prawie zapomnianej sztuki z ubiegłego wieku.

Ekscentryczne i wyzwolone piękności lat dwudziestych rządziły wyobraźnią tłumów i taka jest Larita grana przez Jessikę Biel. Jessica Biel stworzyła w tej stylowej komedii romantycznej wyrafinowany mariaż kobiety z maszyną, w kostiumie rajdowym wygląda olśniewająco. Dlaczegóż nie miałby się w niej zakochać brytyjski arystokrata (Ben Barnes), dlaczego jego matka (Kristin Scott Thomas) miałaby zapałać podobnym uczuciem do prześlicznej synowej? „Ona jest amerykanką!” – wykrzykuje przy powitaniu, a to dopiero początek wojny towarzyskiej...

Ten film trzeba obejrzeć dwa razy, bo śmiejesz się zbyt głośno by usłyszeć diabelsko inteligentne riposty.

Wojna domowa
Tytuł oryginalny

Easy Virtue

Gatunek

komedia, romans

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

28.08.2009

Czas trwania

93 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eb2iv
d3eb2iv
d3eb2iv