Trwa ładowanie...
d4c5972

Zayn Malik

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Bradford, Wielka Brytania

Filmografia:
Seriale:

iCarly (on sam)

Programy:

X Factor (uczestnik)

Dyskografia:

Up All Night (2011) - album studyjny (z One Direction)
Take Me Home (2012) - album studyjny (z One Direction)
Midnight Memories (2013) - album studyjny (z One Direction)
Four (2014) - album studyjny (z One Direction)
Mind of Mine (2016) - album studyjny
Icarus Falls (2018) - album studyjny

d4c5972
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Zayn Malik to brytyjski piosenkarz, autor tekstów i model urodzony w Bradford. Sławę przyniosły mu aktywności związane z boybandem One Direction, z którym wydał takie hity jak "What Makes You Beautiful" czy "Best Song Ever". W 2015 roku Zayn rozpoczął karierę solową. W międzyczasie zagrał w filmach dotyczących grupy, "One Direction: This Is Us" i "Where We Are – The Concert Film", a także pojawił się epizodycznie w produkcjach "iCarly" i "Ocean's 8".

Zayn Malik - życiorys

Zain Javadd Malik, znany po prostu jako Zayn, urodził się 12 stycznia 1993 roku w Bradford w hrabstwie West Yorkshire. Piosenkarz przyszedł na świat jako drugie dziecko Tricii Malik i Yasera Malika. Wychowywał się z trzema siostrami: starszą Doniyą, oraz dwoma młodszymi, Waliyhą i Safaą. Zayn wychowywał się w dzielnicy East Bowling wraz z rodziną i uczęszczał do tamtejszych szkół Lower Fields Primary School i Tong High School. W trakcie edukacji uczestniczył w szkolnych przedstawieniach i konkursach talentów, w czym odnosił pierwsze sukcesy.

Zayn Malik - kariera muzyczna

W kwietniu 2010 roku Zayn Malik pojawił się jako solista na przesłuchaniach do 7. edycji brytyjskiego formatu "The X Factor". Mimo początkowego niepowodzenia jurorzy rywalizacji wpadli na pomysł włączenie go do nowo powstałej grupy, której nadali nazwę One Direction. W ten sposób Zayn Malik, Harry Styles, Niall Horan, Liam Payne oraz Louis Tomlinson zajęli 3. miejsce w programie i rozpoczęli międzynarodową karierę. One Direction zadebiutowali jako zespół z singlem "What Makes You Beautiful", a niedługo potem ukazała się cała płyta zatytułowana "Up All Night".

Kolejne albumy grupy, "Take Me Home" i "Midnight Memories", również odnosiły komercyjne sukcesy, jednak Zayn Malik postanowił w 2015 roku odejść z grupy i skupić się na aktywnościach solowych. Ostatni występ Zayna wraz z One Direction odbył się 18 marca 2015 roku w ramach On the Road Again Tour. W styczniu 2016 roku Zayn zadebiutował jako solista z utworem "Pillowtalk", który odniósł spore sukcesy na listach przebojów. Dwa miesiące później do sprzedaży trafiła debiutancka płyta Zayna Malika zatytułowana "Mind of Mine".

Niedługo potem wokalista wystąpił gościnnie w projektach takich twórców jak Snakehips czy M.I.A., a w listopadzie 2016 roku na rynek trafiła książka zatytułowana po prostu "Zayn". Była ona autobiografią ze zbiorem fotografii z różnych sesji zdjęciowych. W 2017 roku Zayn rozpoczął przygotowania do premiery swojej drugiej płyty, a na listy przebojów trafiły piosenki "Still Got Time" i "Dusk Till Dawn". W międzyczasie działał jako model i próbował nawet swoich sił jako aktor. Zagrał też w kilku reklamach i promował wiele znanych marek. Jego drugi album, "Icarus Falls", ukazał się w 2018 roku.

Zayn Malik - filmy

Mimo wielu sukcesów w dziedzinie muzyki, Zayn Malik sporadycznie próbował też swoich sił w filmach i serialach. W 2012 roku piosenkarz pojawił się gościnnie w serii "iCarly", a rok później wystąpił w filmie "One Direction: This is Us", który dokumentował poczynania zespołu. W 2014 roku Zayn Malik pojawił się też na wydawnictwie koncertowym grupy, "Where We Are – The Concert Film". Cztery lata później wokalista zagrał gościnną rolę w filmie komediowym "Ocean's 8", gdzie, podobnie jak w innych przypadkach, zagrał samego siebie.

Zayn Malik - życie prywatne

Zayn Malik urodził się w Bradford jako drugie dziecko Tricii Brannan Malik i Yasera Malika. W 2012 roku Zayn Malik spotykał się z wokalistką grupy Little Mix, Perrie Edwards. Zayn Malik i Perrie Edwards zaręczyli się rok później, jednak w sierpniu 2015 roku potwierdzono, że ich drogi się rozeszły. Kilka miesięcy później Zayn rozpoczął znajomość z modelką Gigi Hadid, z którą pojawił się nawet na okładce słynnego modowego magazynu "Vogue". W marcu 2018 roku Zayn Malik i Gigi Hadid rozstali się, jednak w czerwcu tego samego roku modelka potwierdziła, że ona i Zayn znów są razem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c5972
d4c5972
d4c5972