Trwa ładowanie...
d39oav7

Harry Styles

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Redditch, hrabstwo Worcestershire, Anglia

Filmografia:
Dyskografia:

Up All Night (2011) - album studyjny (z One Direction)
Take Me Home (2012) - album studyjny (z One Direction)
Midnight Memories (2013) - album studyjny (z One Direction)
Four (2014) - album studyjny (z One Direction)
Made in the A.M. (2015) - album studyjny (z One Direction)
Harry Styles (2017) - album studyjny

d39oav7
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Harry Styles to brytyjski piosenkarz i aktor. Rozpoznawalność przyniosły mu aktywności związane z boybandem One Direction, z którym wydał takie hity jak "What Makes You Beautiful", "Best Song Ever" czy "Story of My Life". W 2017 roku wydał swój solowy album, który promował singiel Sign of the Times, a także zadebiutował jako aktor w filmie "Dunkierka".

Harry Styles - życiorys

Harry Edward Styles urodził się 1 lutego 1994 roku w Redditch w hrabstwie Worcestershire. Piosenkarz jest drugim dzieckiem Anne Cox i Desmonda Stylesa i wychowywał się w Holmes Chapel w hrabstwie Cheshire. W młodości uczęszczał do tamtejszej szkoły Holmes Chapel Comprehensive School. Rodzice Harry'ego Stylesa rozwiedli się gdy ten miał 7 lat, a jego matka wyszła za mąż ponownie za Robina Twista, który zmarł w 2017 roku. Za czasów szkolnych wokalista był częścią grupy White Eskimo, z którą odnosił pierwsze lokalne sukcesy.

Harry Styles - kariera

W kwietniu 2010 roku Harry Styles pojawił się jako solista na przesłuchaniach do 7. edycji brytyjskiego formatu "The X Factor". Jurorzy Simon Cowell i Nicole Scherzinger postanowili włączyć go do nowo uformowanej grupy One Direction i w ten sposób zajęli w programie 3. miejsce. W skład zespołu weszli również Niall Horan, Liam Payne, Louis Tomlinson oraz Zayn Malik. Po udziale w show One Direction zadebiutowali jako zespół z singlem "What Makes You Beautiful", a niedługo potem ukazała się debiutancka płyta grupy zatytułowana "Up All Night".

Z czasem Harry Styles zaczął współtworzyć autorskie piosenki grupy, dzięki czemu miał większy wpływ na kształt ich muzyki. W 2015 roku One Direction ogłosili przerwę w aktywnościach, a po roku prac nad premierowym materiałem w kwietniu 2017 roku na rynek trafił jego debiutancki singiel, "Sign of the Times". W maju tego samego roku ukazał się jego solowy, eponimiczny album "Harry Styles", który oscylował w granicach muzyki rockowej rodem z lat 70-tych i brytyjskiego popu. Niedługo potem powstał również film dokumentalny z procesu powstawania płyty, a także kampania dla domu mody Gucci.

Harry Styles - filmografia

Debiut filmowy Harry'ego Stylesa miał miejsce w 2017 roku, gdy wokalista zagrał w filmie wojennym "Dunkierka" w reżyserii Christophera Nolana. Jego rola została ciepło przyjęta przez krytyków. Oprócz niego w produkcji wystąpili Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden, Kenneth Branagh, Cillian Murphy, Mark Rylance oraz Tom Hardy. Wcześniej Harry Styles wystąpił w filmie "One Direction: This is Us", który traktował o historii zespołu.

Harry Styles - życie prywatne

Harry Styles urodził się w Redditch. Jego rodzice rozwiedli się gdy wokalista miał 7 lat, a matka niedługo potem związała się z Robinem Twistem, który zmarł w 2017 roku. Harry Styles ma starszą siostrę o imieniu Gemma. Życie prywatne Harry'ego Stylesa od zawsze było obiektem zainteresowania, a do grona jego byłych partnerek należą Abigail Crawshaw, Caroline Flack, Emma Ostilly, Taylor Swift oraz Camilla Rowe. W 2017 roku, za sprawą utworu "Medicine", spekulowano, że wokalista jest biseksualny. Harry Styles ma 183 cm wzrostu. W 2019 roku piosenkarz skończył 25 lat.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39oav7
d39oav7
d39oav7