Trwa ładowanie...
d15jw1y

Zły porucznik / Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans (2009)

Najnowsze informacje
3.4
(51 głosów)
Oceń:
d15jw1y

Nowy Orlean tuż po przejściu huraganu Katrina. Spustoszone, ogarnięte chaosem miasto staje się areną bandyckich rozbojów, mordów i kradzieży. W tych okolicznościach sierżant Terence McDonagh (Nicolas Cage) zdobywa się na bohaterski czyn ratując życie tonącego więźnia. To wydarzenie niespodziewanie odmienia życie przeciętnego dotąd policjanta. McDonagh otrzymuje awans na porucznika.

Czyn policjanta niesie ze sobą także negatywne skutki. McDonagh na skutek urazu kręgosłupa zaczyna cierpieć, a gdy przewlekły ból staje się nie do zniesienia i środki bólowe przestają działać, policjant sięga po kokainę. Pół roku później porucznik prowadzi śledztwo w sprawie krwawego mordu na pięcioosobowej rodzinie afrykańskich imigrantów.

Jest już innym człowiekiem. Uzależniony od kokainy i hazardu, tonący w długach, zmęczony związkiem z prostytutką i relacjami z ojcem alkoholikiem McDonagh staje się chodzącą bombą zegarową. Jest przekonany, że jedynym dla niego ratunkiem jest szybkie zdobycie dużych pieniędzy. Okazja jest pod ręką – wystarczy nawiązać współpracę z handlarzami narkotyków. McDonagh jest o krok od ciemnej strony mocy.

Zły porucznik / Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans (2009)
Tytuł oryginalny

Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans, The

Gatunek

dramat, kryminał

Rok produkcji

2009

Data światowej premiery

13.08.2010

Czas trwania

122 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15jw1y
d15jw1y
d15jw1y