Trwa ładowanie...
dz59ck3

Boska Florence

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
12
1
dz59ck3

Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda - brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

Nazywana była najgorszą śpiewaczką świata. Była wszystkim tym, czym diva operowa nie jest. Jej kompletny brak talentu wokalnego nie przeszkadzał w śpiewaniu przed wypełnionymi salami koncertowymi. Niewątpliwie pomagały pieniądze, odziedziczone po ojcu bankierze. Dla boskiej Florence Foster Jenkins te występy były spełnieniem marzeń o operowej karierze, a dla widzów… wyjątkowym komediowym spektaklem, pełnym nietrafionych nut.

Peter Quilter po śmierci Florence napisał o niej komedię o tytule „Boska”, którą można oglądać na deskach Teatru Polonia z Krystyną Jandą w roli głównej. Teraz sfilmowania fascynującej przygody, ułożonej na fałszywe nuty, podjął się mistrz biografii filmowych Stephen Frears („Tajemnica Filomeny”, „Królowa”).

Zobacz: Oscary 2017

Boska Florence
Tytuł oryginalny

Florence Foster Jenkins

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2016

Data światowej premiery

19.08.2016

Czas trwania

110 min.

Obsada

Podziel się opinią

12
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz59ck3
dz59ck3
dz59ck3