Trwa ładowanie...
d285mjq

Brett Ratner

Najnowsze informacje
3.7
(6 głosów)
Oceń:
d285mjq

Brett Ratner dał się już poznać miłośnikom filmu jako jeden z najlepszych młodych reżyserów. W jego dorobku znajduje się imponująca liczba wideoklipów i kilka filmów fabularnych. Ostatnim, wyreżyserowanym przez niego, obrazem, jest romantyczna komedia The Family Man, w której wystąpili Nicolas Cage i Tea Leoni. Wcześniej Ratner wyreżyserował film Godziny szczytu, gdzie w rolach głównych wystąpili Jackie Chan (była to jego pierwsza rola główna w filmie wyreżyserowanym przez Amerykanina) i Chris Tucker. Film ten przyniósł ogromne dochody – ponad 250 milionów dolarów na całym świecie. Ratner zadebiutował w 1997 roku, wyreżyserował wtedy przebój kinowy Kasamowa, z udziałem Charliego Sheena, Chrisa Tuckera, Paula Sorvino i Heather Locklear.

Ratner jest także uznanym reżyserem wideoklipów, których nakręcił ponad 100. Wśród nich znalazły się teledyski dla multiplatynowych wykonawców, takich jak: Madonna, Mariah Carey, Wu Tang Clan, D’Angelo, Heavy D, Mary J. Blige, Jodeci i Jay Z. W 1999 roku reżyser został uhonorowany nagrodą MTV dla najlepszego wideoklipu za teledysk Beautiful Stranger z filmu Austin Powers 2:Szpieg, który nie umiera nigdy.

Ratner zdobył też wiele nagród za swe nowele filmowe i reklamy.

Reżyser w wieku 16 lat rozpoczął naukę w prestiżowej nowojorskiej Tisch School of the Arts, którą ukończył jako najmłodszy absolwent w historii szkoły. Jego etiuda filmowa, Whatever Happened to Mason Reese, sfinansowana w ramach programu Stevena Spielberga przez firmę Amblin Entertainment, zdobyła liczne nagrody na pokazach filmów studenckich.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d285mjq
d285mjq
d285mjq