Trwa ładowanie...
d14ou73

Broken Flowers

Najnowsze informacje
3.5
(636 głosów)
Oceń:
d14ou73

W nowym filmie znanego reżysera i scenarzysty Jima Jarmusha, zdobywcy Grand Prix na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, Bill Murray wystąpił w roli Dona Johnstona.

Dona porzuciła właśnie jego dziewczyna Sherry (Julie Delpy). Mężczyzna ponownie musi pogodzić się z samotnością i uczuciem zdania tylko na siebie. Czuje potrzebę zastanowienia się nad własną przeszłością, kiedy niespodziewanie dostaje pocztą tajemniczy anonimowy list od jednej z dawnych kochanek. Kobieta informuje go, że ma on dziewiętnastoletniego syna, który być może teraz szuka swego ojca.

Don pragnie rozwiązać tę zagadkę z pomocą swego najbliższego przyjaciela i sąsiada Winstona (Jeffrey Wright) - detektywa-amatora. Niechętny wyjazdom Don decyduje się na podróż przez kraj, by szukać podpowiedzi u swych dawnych kochanek (Frances Conroy, Jessica Lange, Sharon Stone i Tilda Swinton).

Niespodziewane wizyty, jakie składa tym niezwykłym kobietom, przynoszą mu nowe niespodzianki, gdy w przypadkowy sposób konfrontuje swoją przeszłość z teraźniejszością.

Film nagrodzony Grand Prix na MFF w Cannes 2005.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14ou73
d14ou73
d14ou73