Trwa ładowanie...
d1hzbga

Catherine Deneuve apeluje do Polaków

Trwa konferencja prasowa na Berlinale z udziałem Catherine Deneuve. W pewnym momencie jeden z dziennikarzy zadaje aktorce pytanie o polski rząd. Jej odpowiedź szybko stała się wiralem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Catherine Deneuve na festiwalu Berlinale
Catherine Deneuve na festiwalu Berlinale (East News, Fot: ekaterina chesnokova)
d1hzbga

Podczas konferencji prasowej Catherine Deneuve została zapytana przez dziennikarzy portalu Fakt24 o to, co sądzi na temat niechęci polskiego rządu do sprowadzania uchodźców do naszego kraju, odpowiedziała:

- Moje przesłanie do Polaków jest proste. Zmieńcie rząd – powiedziała.

Po tych słowach aktorka kontynuowała:

d1hzbga

- Zawsze trzeba słuchać drugiego człowieka i starać się go zrozumieć. Nie oceniać i nie osądzać od razu. Najważniejsze, co mogę poradzić Polakom to tolerancja. Ze swojego doświadczenia wiem, że to przychodzi z czasem. Ja całe życie spotykałam się z innymi, otwierałam się na drugich. Teraz nie mam problemu, by ich zaakceptować.

Zobacz także: Kraśko o przyjmowaniu uchodźców: "W tej sprawie popełniono wiele błędów"

Z aktorką spotkał się Lech Wałęsa. Zrobili sobie wspólne zdjęcie.

d1hzbga

Catherine Deneuve to jedna z najważniejszych gwiazd kina europejskiego. Grała w takich filmach, jak "Parasolki z Cherbourga" (1964) Jacquesa Demy, "Wstręcie" (1965) Romana Polańskiego oraz w "Piękności dnia" (1967) i "Tristanie" (1970) Luisa Buñuela.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1hzbga

Podziel się opinią

Share
d1hzbga
d1hzbga