Trwa ładowanie...
d4b1smo
d4b1smo

Czarny koń - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Czarny koń” (ang. Dark Horse) to amerykański dramat z 2011 roku. Za reżyserię dramatu i scenariusz odpowiada Todd Solondz. Za produkcję odpowiadają Ted Hope, Derrick Steng oraz Craig Shilowich, a za zdjęcia Andrij Parek. Film jest nostalgiczną opowieścią o brzemieniu, jakim jest konieczność dorośnięcia.

Głównym bohaterem filmu jest trzydziestoletni Abe, postać odpychająca i niesympatyczna, a jednocześnie głęboko nieszczęśliwa. Abe mieszka z rodzicami, udaje, że pracuje w firmie ojca, a jedyną czynnością w którą inwestuje ułamek zaangażowania i energii jest kolekcjonowanie lalek postaci z komiksów. Na weselu Abe poznaje neurotyczną acz pociągającą Mirandę, która wydaje się tam czuć równie nie na miejscu co on. Postanawia ją zdobyć, nie zdając sobie sprawy ze zmian, jakie wprowadzi w jego życie ta decyzja.

W filmie „Czarny koń” w rolach głównych zagrali: Jordan Gelber jako Abe, Justin Bartha jako Richard, Christopher Walken – Jackie, Selma Blair – Miranda, Di Quon – Kelnerka, Aasif Mandvi – Mahmoud, Mia Farrow – Phyllis, Zachary Booth – Justin, Lee Wilkof – Phil, Mary Joy – Lori.

Film był pokazywany w 2011 roku na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Z kolei w 2012 roku pojawił się na 9. Festiwalu Filmowym IndieLisboa.

Podziel się opinią

Share
d4b1smo
d4b1smo
d4b1smo