Trwa ładowanie...
d483n6v

Daleka Północ

Najnowsze informacje
4.4
(177 głosów)
Oceń:
d483n6v

Inspirująca historia samotnej matki, która skłania swoje koleżanki z pracy, żeby zbuntowały się przeciw niesprawiedliwemu traktowaniu jakiego doświadczają w lokalnej kopalni. Po zakończeniu nieudanego małżeństwa, Josey Aimes (Theron) wraca do swojego rodzinnego miasteczka w północnej Minnesocie z nadzieją, że uda jej się zbudować lepsze życie dla siebie i dwójki dzieci.

Zachęcona przez przyjaciółkę Glory (McDormand), jedną z nielicznych w mieście kobiet pracujących w zawodzie górnika, Josey zatrudnia się w lokalnej kopalni. Jest przygotowana na wyczerpującą i często niebezpieczną pracę, ale radzenie sobie z molestowaniem, jakiego doświadczają ona i jej koleżanki ze strony męskiej części załogi okazuje się dużo większym wyzwaniem.

Próby dorobienia się lepszej przyszłości dla jej rodziny stawiają Josey w konflikcie z dziećmi, nie pochwalającymi jej poczynań rodzicami (Spacek i Richard Jenkins z "Sześciu stóp pod ziemią") i ze społecznością miasta.

Właśnie w tych zmaganiach Josey odnajduje odwagę, żeby walczyć o to, w co wierzy – nawet jeśli oznacza to samotność. W rezultacie jej podróż doprowadza ją dalej niż mogłaby sobie wymarzyć i daje inspirację innym naśladowcom.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d483n6v
d483n6v
d483n6v