ycipk-3m6ob0
ycipk-3m6ob0

Daleka Północ - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Inspirująca historia samotnej matki, która skłania swoje koleżanki z pracy, żeby zbuntowały się przeciw niesprawiedliwemu traktowaniu jakiego doświadczają w lokalnej kopalni. Po zakończeniu nieudanego małżeństwa, Josey Aimes (Theron) wraca do swojego rodzinnego miasteczka w północnej Minnesocie z nadzieją, że uda jej się zbudować lepsze życie dla siebie i dwójki dzieci.

Zachęcona przez przyjaciółkę Glory (McDormand), jedną z nielicznych w mieście kobiet pracujących w zawodzie górnika, Josey zatrudnia się w lokalnej kopalni. Jest przygotowana na wyczerpującą i często niebezpieczną pracę, ale radzenie sobie z molestowaniem, jakiego doświadczają ona i jej koleżanki ze strony męskiej części załogi okazuje się dużo większym wyzwaniem.

Próby dorobienia się lepszej przyszłości dla jej rodziny stawiają Josey w konflikcie z dziećmi, nie pochwalającymi jej poczynań rodzicami (Spacek i Richard Jenkins z "Sześciu stóp pod ziemią") i ze społecznością miasta.

Właśnie w tych zmaganiach Josey odnajduje odwagę, żeby walczyć o to, w co wierzy – nawet jeśli oznacza to samotność. W rezultacie jej podróż doprowadza ją dalej niż mogłaby sobie wymarzyć i daje inspirację innym naśladowcom.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-3m6ob0
ycipk-3m6ob0
ycipk-3m6ob0